Esimene veebipõhine Student Startup Camp

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Startup Lab ning Garage48 korraldasid kaheksandat korda iduettevõtluse teemalise laagri Student Startup Camp, kuhu tuli kokku üliõpilasi üle terve Eesti. Koroonapiirangute tõttu toimus kogu ettevõtmine Zoomis.

Kolmepäevane laager algas 31. mail üliõpilaste ideede esitlusega ning tiimide moodustamisega selleks, et hakata välja töötama prototüüpi. Teisel päeval pidas OÜ Resmantra asutaja John C. Sullivan osalejatele loengu klientide leidmise teemal, edasi rääkisid tiimid potentsiaalsete klientidega ning arendasid prototüüpe. Päev lõppes Student Startup Campi eduloo Fudleri inspireeriva esitlusega. Tiimi juht Rudolf Stenar Saluoks, kes osales eelmisel aastal samas laagris, rääkis oma laagrikogemusest ning andis nõu ideede edasiarendamiseks.

Kolmandat päeva alustasid Garage48 ja Koosloodus Foundationi kaasasutaja Jüri Kaljundi ning Lattelecomi äriarenduse arendaja Krists Avots esitlusega ärimudelitest ning tööriistadest. Päeva jooksul arendasid tudengitiimid oma ideid veelgi ning said mentoritelt nõuandeid. Laagri lõpetamiseks õppisid nad ära ka lühiesitluse tegemise. Enne lõppu kuulasid nad veel Garage48 ja Mooncascade’i kaasasutaja Priit Salumaa nõuandeid, milles ta toonitas õppimise, töötamise ning endale kindlaks jäämise olulisust. Laager lõppes esitlustega, kus tiimid rääkisid oma ideest ja näitasid ka toimivaid prototüüpe. Student Startup Campi jooksul olid mentoriteks Garage48 juhendaja ja Latitude59 investeerimise ekspert Kai Isand, Student Startup Campi kaaslooja ja Pipedrive’i tootejuht Maret Kruve ning Hmmm Creative Studio graafiline disainer Andreas Roosson.

Tudengitel oli palju ägedaid ideid, näiteks tiim AdGrab loob platvormi, mis toob kokku trükimeedia väljaanded ning ettevõtted, kes soovivad ennast reklaamida. MobiPet arendab Pokemon Go laadset rakendust, mille platvormil on võimalik virtuaalse lemmikuga jalutada. TicketHub töötab välja rakendust, kus inimesed saavad omavahel turvaliselt ning lihtsalt kontserdipileteid müüa. HelpHubi tiim toob kokku õppetöös abi vajajad ning abi pakkujad.

Tartu Ülikooli informaatikatudengi ning meeskonna HelpHub liikme Mathias Are sõnul oli Student Startup Camp üsnagi pöörane, aga tohutult väärtuslik kogemus. „Ürituse käigus õppisin palju idufirmade alustamise ja tootedisaini kohta. Sain panna ennast proovile, loomulikult teha selle käigus palju vigu ning tänu väga kannatlikele ja tarkadele juhendajatele nendest vigadest ka õppida. Soovitan seda üritust kõigile, kes pole päris kindlad, kas idufirmad ja ettevõtlus on nende jaoks – siin võis enda kohta nii mõndagi üllatavat teada saada,“ sõnas Are.

Startup Labi juht Maret Ahonen kiitis tudengeid innukuse eest. „See, et lühikese aja jooksul suudeti end kokku võtta, koostöös midagi uut õppida ja valmis teha, olenemata sellest, et tegemist oli veebipõhise üritusega, näitab, et kõik on võimalik, kui on olemas tahe,“ ütles ta.

Student Startup Camp 2021 oli väga edukas ning tudengid said end uue idufirma loomisel tõeliselt proovile panna. Suur aitäh kõigile mentoritele ja juhendajatele! Järgmine Student Startup Camp toimub juba 2022. aasta kevadel.

Üritus korraldati Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ja Startup Labi ning Garage48 koostöös.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee