Esmakordselt saavad õpilased mõõtu võtta prantsuse keele olümpiaadil

Tartu ülikooli teaduskooli hallatavate olümpiaadide perre lisandus sellel õppeaastal uus liige – prantsuse keele olümpiaad. Põhikooli õpilastele suunatud olümpiaadi korraldavad Prantsuse keele õpetajate ühing koos Tallinna ülikooliga.

Olümpiaadi korraldaja, Tallinna ülikool keelekeskuse prantsuse keele lektori Merilyn Meristo sõnul tekkis mõte prantsuse keele olümpiaadi korraldada juba ammu, ent härjal sai sarvist haaratud alles sel õppeaastal.

Õpilaste huvis olümpiaadi vastu korraldajad ei kahtle, kuna prantsuse keelt õpetatakse Eestis tervelt 60-80 koolis. Esimese võõrkeelena õpetatakse prantsuse keelt neljas koolis, B-keelena õpetatavate koolide arv varieerub igal aastal.

Küsimusele, miks prantsuse keele olümpiaadi vaid põhikoolile korraldatakse, vastas Merilyn Meristo, et esimese korraga ei soovitud liiga suurt tükki hammustada. „Õpime kogemustest ja siis, miks mitte, korraldame ka gümnaasiumile, kus potentsiaalseid osalejaid on juba tunduvalt rohkem,“ selgitas Meristo.

Kuna olümpiaadi taotluseks on õpilaste silmaringi avardamine, ei ole fookuses mitte niivõrd grammatiline kompetents, kui just üldised kultuurilised teadmised. Tänavu keskendub prantsuse keele olümpiaad Alsace-Lorraine piirkonnale.

Olümpiaadi koolivoor toimub 29. jaanuaril internetipõhises Moodle-keskkonnas. 16. veebruaril Tallinnas toimuvasse lõppvooru saavad koolid saata kaks õpilast.

Prantsuse keele olümpiaadi kohta saab täpsemalt lugeda olümpiaadi juhendist.

Lisainfo: Merilyn Meristo, merilyn.meristo@tlu.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja