Ettekanne uurib, kuidas näeb paastumist pühakiri, kuidas õigeusklik

Kolmapäeval, 4. mail kell 16.15 peavad Tartu ülikooli peahoone ruumis 228 Eesti akadeemilise usundiloo seltsi ettekandekoosolekul ettekande „Paastumisest ja mentaalsest kannibalismist kaasaegses eestikeelses õigeusu traditsioonis“ Tartu ülikooli teoloogia kraadiõppurid Liina Eek ja diakon Toomas Erikson.

Ettekanne keskendub paastumisele, selle mõistmisele ja mõtestamisele kaasaegses eestikeelses õigeusu traditsioonis.

Ühelt poolt antakse ettekandes lühiülevaade, mida räägib paastumise kohta pühakiri, teiselt poolt tuuakse välja, mida arvavad ja teevad õigeusklikud ise.

2006. aasta kevadel asutatud poolesajalise liikmeskonnaga seltsi põhieesmärk on usundiloo teadusliku uurimise edendamine Eestis ja vastavatest teemadest huvitatud inimeste ühendamine.

Madis Arukask, Eesti akadeemilise usundiloo seltsi president
madis.arukask@ut.ee