Ettevõtlikud noored näevad Tartus kohta jalgrattalaenutusele

Ettevõtlikele noortele suunatud Tartu ülikooli äri- ja projektiideede konkursil „Kaleidoskoop“ tutvustatakse kohalikku ja Eesti elu laiemalt edendavaid noorte äriideid. Konkursi parimad selguvad reedel, 11. detsembril kell 12 Tartu ülikooli majandusteaduskonnas.

„Paljud eelmistel „Kaleidoskoopidel“ silma paistnud tudengitiimid jätkavad ettevõtlikult, olles asutanud ja käima lükanud rida ettevõtteid ning viinud ellu reaalseid projekte,“ sõnas Tartu ülikooli ideelabori juht Maret Ahonen, viidates, et ka sel konkursil osaleb mitmeid suure potentsiaaliga ettevõtmisi, mis võivad juba lähiajal oma teenust või toodet pakkuma hakata.

Teiste hulgas on konkursile end üles andnud meeskond, mis arendab kõrgekvaliteedilisi tooteid pakkuvat pagariäride kaubandusketti ja tiim, mis näeb Tartus kohta paindlikule jalgrattalaenutusele. Farm Finderi meeskonna taga seisab idee pakkuda kiireimat teed värskeima talutoiduni ning Living Music plaanib muusikute elu tundmatuseni muuta.

Lõpuüritusele valitud tiimid peavad esitlema äriplaani või -kontseptsiooni kahe minuti jooksul žürii ja teiste üritusel osalejate ees ning vastama seejärel küsimustele.

Žüriisse kuuluvad Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu abilinnapea Kajar Lember, Tartu maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakond juhataja Margus Hendrikson, Playtechi endine tegevjuht, Contriberi, Garage48 HUB Tartu ning Contriber Labs asutaja Rein Lemberpuu, Eesti äriinglite assotsiatsiooni (EstBAN) tegevjuht Heidi Kakko, Tartu loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg ja Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Konkursi võitjad selguvad reedel, 11. detsembril kell 16.15 TÜ majandusteaduskonnas Narva mnt 4.

Auhinnad on välja pannud Tartu ülikooli ideelabor, Tartu linnavalitsus, Tartu maavalitsus, heade mõtete klubi, Founder Institute, Ajujaht, Viljandimaa omavalituste liit. Võitjatel on võimalik osaleda Founder Institute programmis ning saada rahalist tunnustust väärtuses 500-1000 eurot.

Kõik huvilised on oodatud konkursil osalejatele kaasa elama.

„Kaleidoskoopi“ korraldavad TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, ettevõtluse õppetool ja ideelabor. Loe lisaks „Kaleidoskoobi“ lehelt.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht, tel: 737 4817, e-post: maret.ahonen [ät] ut.ee.

Virge Tamme
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee