Ettevõtlusideede konkursile "Ülikoolist ettevõtlikuks" laekus 23 ideed

Hindamiskomisjoni esimees, Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete koordinaator Vahur Valdna märkis, et just viimasel ajal on paljud ettevõtted pööranud pilgu ülikooli suunas, et leida koos teadlastega oma ideedele uusi rakendusi.

"Varem, kui ettevõtetel läks hästi, ei olnud neil aega arendustegevustele mõelda. Nüüd on aga olukord muutunud ja ilma kompetentse nõuandeta on raske hakkama saada. Seda enam on praegu õige aeg innustada ülikoolis ettevõtlikkust ja ettevõtlusõpet, et teadlaste ja inseneride töö jõuaks ettevõtlusse ja sellest tekiks reaalne tulu ühiskonnale," rääkis Valdna. "Konkursi tulemuste põhjal võib kindlalt väita, et ülikooli teadlastel ja üliõpilastel ideedest puudust ei ole ja varem või hiljem realiseeruvad need ka ettevõtluses."

Ideid esitanud võistkondadesse kuulus nii üliõpilasi kui õppejõude, osalejaid oli peaaegu kõigist teaduskondadest ning kolledžitest. Võistlema oli kaasatud ettevõtteid, mittetulundusühinguid ja õpilasi. Konkursile laekus enim töid Viljandi Kultuuriakadeemiast, kust esitati kaheksa taotlust.

Selleks, et ettevõtlusideed jõuaksid ellu, vajavad need edasiarendust ning seega teeb komisjon kõigile esitatud ideede autoritele ettepaneku jätkata konkursi II voorus ettevõtlusõpet, mille käigus töötatakse välja äriplaanid.

Konkursi kokkuvõtted tehakse neljapäeval, 22. oktoobril kell 17.15 Ettevõtluskeskuses (Oeconomicumis, Narva mnt 4). Üritusele on oodatud kõik konkursil osalejad. Ühtlasi kuulutatakse seal välja konkursi II voor, ettevõtluskoolitus.

Lisainfo: Leeni Uba, Ettevõtluskeskuse nõustaja, tel 737 6339, 50 98 618, leeni.uba@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja