Ettevõtlusseminar arutleb kvaliteetkinnisvara mõjutavate tegurite üle

21. ja 22. veebruaril ootab Tartu ülikool kõiki ettevõtjaid, arendajaid ning kinnisvarahaldajaid osalema kahepäevasel ettevõtlusseminaril „Mis on kvaliteetkinnisvara?“. Seminaril räägivad oma ala spetsialistid kinnisvara väärtust mõjutavatest teguritest, tutvutakse passiivmajaga ning viiakse läbi sisekliima näidishindamine.

Tänavu juba neljandat aastat toimuva ettevõtlusseminari fookuses on kvaliteetkinnisvara. Seminaril arutlevad nii teadlased kui ka kinnisvarahaldajad ja -arendajad kinnisvara kvaliteeti mõjutavate kriteeriumite üle nagu asukoht, geoloogilised aspektid ning inimgeograafia. Kahe päeva jooksul püütakse leida vastust küsimusele, mis on kvaliteetkinnisvara ning kas seda on võimalik kindlate kriteeriumite alusel defineerida.

Esimesel seminaripäeval astuvad teiste seas üles TÜ inimgeograafia professor Rein Ahas, kes räägib asukoha tähtsusest kinnisvara väärtuse mõjutajana ja ka geoloogiliste aspektide, nagu vee kvaliteet, radoonioht, osatähtsusest kinnisvaraprojektide arendamisel. Energiatõhusa ehituse tuumiklabori juhataja Tõnu Mauring käsitleb oma ettekandes aga sisekliima ja energiatõhususe eri aspekte ning räägib asukohaga seotud mõjuteguritest, nagu päike, tuul ja muud ilmastikumõjud. Tallinna tehnikaülikooli uurimisrühma liige Targo Kalamees heidab pilku mullu läbiviidud uuringu tulemustele, kust nähtus, et 84% ehitatud uuselamuid antakse tellijale üle ehitusvigadega ning räägib lähemalt uusehitiste kvaliteedist. Teiste seas on ettevõtlusseminarile kaasatud ka turunduseksperdid, kes arutlevad, kuidas tajub klient kinnisvarapakkumist.

Teisel seminaripäeval on kõik huvilised oodatud tutvuma Eesti esimese passiivmaja sertifikaati omava nn Põlva majaga. „Koha peal räägib Põlva maja valmimise protsessi konsulteerinud Tõnu Mauring seal kasutatud ehituslahendustest,“ sõnab TÜ ettevõtlussuhete talituse juhataja Alar Tõru ning lisab, „passiivmaja näitel toimub ka sisekliima näidismõõtmine.“

Julgustamaks ettevõtjaid kasutama enam teadlaste abi ja töövahendeid efektiivsete töötulemuste saavutamiseks, tutvustab ülikool seminari jooksul ka võimalusi koolitusteks, koostööks ja innovatsiooniks.

21. veebruaril algusega kell 10 leiab üritus aset Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudis aadressil Nooruse 1, Tartu. 22. veebruaril algusega kell 10 väljub tehnoloogiainstituudi juurest buss tutvuma Põlva passiivmajaga.

Ettevõtlusseminari kava, osalemistingimused ja registreerimine siit.

Tutvu ka Tartu ülikooli poolt pakutavate teenustega.

Lisainfo: Sven Lilla, TÜ ettevõtlussuhete spetsialist, tel: +372 737 4809, e-post: sven.lilla@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja