EUHOFA International juubelikongress üllatas osalejaid

Eelmisel nädalal TÜ Pärnu kolledžis peetud rahvusvahelise hotelli- ja turismikoolide ühenduse EUHOFA International 50. aastakongress möödus osalejate sõnul erakordselt meeldejäävalt ja edukalt.

Esile tõsteti akadeemilise programmi teemat, sisukust ning selle sidumist ühtseks tervikuks kõrvaltegevustega, mis tutvustasid Eesti kultuuri- ja ajaloopärandit. Konverentsi korraldasid Tartu Ülikooli Pärnu kolledž ja Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkool (EHTE), sellesse kaasati ligi 100 üliõpilast ning Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilased.

Juubelikongressi teemaks oli "TURISMIHARIDUS HEAOLU JA ELUKVALITEEDI ARENDAJANA" ("Well-being and Quality of Life through Hospitality Education"). Seostamaks ettekandeid turismihariduse mõjust inimeste heaolule ja elukvaliteedile, toimus osa loenguid ebatraditsioonilistes kohtades, näiteks Maria Talus Pärnumaal ja Tervise Paradiisi veekeskuse basseinides.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38025","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Delegaadid, kellest valdav enamus viibis Eestis esmakordselt, kiitsid kohalike oskust näidata külalislahkust läbi rohkete üllatuste. Enim tõsteti esile meeleolukat ja unikaalset loengut veekeskuses ning rahvuslikku tantsuõhtut Pärnu Kuursaalis. Kongressi lõpetas Pärnu Kontserdimajas peetud pidulik galaõhtusöök, mille valmistasid ja kandsid ette Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilased. Tänuliku vastuvõtu ja ovatsioonid pälvisid galal esinenud Pärnu linnaorkester, Toomas Volli tütarlastekoor ja Celavy tantsutüdrukud.

Kongressi oluline roll oli tutvustada Eestit turismisihtkohana maailma tunnustatud turismikoolide juhtide seas. EUHOFA rahvusvaheline president Filiep Defraye lausus oma lõpukõnes: "Meie kõigi kogemus Eestis oli sedavõrd meeldiv ja inimesed nii heasüdamlikud - olen kindel, et tuleme peagi tagasi!"

Kongressi üks peaesineja, Jay Kandampully Ohio Ülikoolist lisas oma kogemuse: "Turism ei toimu turismibüroodes või -kontorites. Turism leiab aset tänavatel. Iga sihtkoha elanik peaks võtma turismi osana kohalikust kultuurist. Ei loe, kui ilus on üks või teine koht – rolli mängib inimeste suhtumine."

Kongressi kokkuvõtteks koostati memorandum, milles sätestati vajalikud fookuskohad turismihariduse ja külalismajanduse arendamiseks. Memorandumis tuuakse muuhulgas välja ka vajadus muuta seniseid seisukohti turismihariduse rollist ning teadvustada kõigil tasandeil turismi mõjutegureid majandusele ja sotsiaal-kultuurilisele arengule.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38027","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Viimasel akadeemilisel sessioonil osalenud Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik tänas oma kõnes EUHOFA rahvusvahelist meeskonda, kes valis kongressi toimumiskohaks Eesti: "See oli suur au Tartu Ülikoolile, Pärnu kolledžile, EHTEle ja Eestile üldiselt. See oli meie võimalus tutvustada oma turismipotentsiaali maailmale." Hallik kirjeldas Pärnut kui ajaloolist kuurorti ning Eestile tähtsat turismihariduse keskust. Ta avaldas heameelt, et need kaks poolt on nüüd ühendatud ning et heaolu temaatika saanud Pärnu kolledži oluliseks õppe- ja teadustöö ning uuringute teemaks.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38026","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Pärnu kolledži turismiosakonna juhataja Heli Tooman tänas kõiki konverentsi korraldajaid, tuues muuhulgas välja ka enam kui 100 Pärnu kolledži ja EHTE tudengi ning Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilase kaasamise.

Kongressil osales 118 delegaati kahekümnest riigist, ligikaudu 100 õpilast ja üliõpilast, kakskümmend toimkonna liiget. Järgmine, 51. EUHOFA International aastakongress toimub Belgias.

Sündmuse toimumist toetas Euroopa Regionaalarengu fond EASi kaudu.
Lisaks:

EUHOFA International liikmeskonda kuulub üle 200 juhtiva turismi- ja hotellikooli (ülikoolid, rakenduskõrgkoolid ja kutsekoolid) ligi 50 riigist. Pika traditsiooniga iga-aastane kongress on ÜRO juures nõuandvat rolli täitva organisatsiooni EUHOFA International aasta tähtsündmus, mille pearõhk on sisukal akadeemilisel teadmistepõhisel infovahetusel.

Lisainformatsioon:

Juubelikongressi koduleht: