Euroopa kolledž avab europarlamendi saadikute loengusarja

Reedel, 21. septembril saab Tartu Ülikooli Euroopa kolledži vedamisel alguse Euroopa Liidu teemaliste avalike loengute sari, mille raames esinevad kõik kuus Euroopa Parlamendi Eesti saadikut. Loengud toimuvad Tartus ja Tallinnas ning on mõeldud kõigile poliitika ja rahvusvaheliste suhete huvilistele.

TÜ Euroopa kolledži direktori Kristiina Tõnnissoni sõnul on uue loengusarja eesmärk analüüsida tänase Euroopa Liidu olukorda ning väljakutseid, võrreldes seda algselt paika pandud eesmärkide ja ideaalidega. „Seetõttu on väga huvitav kuulda Euroopa Parlamendi Eesti saadikutelt otse nende nägemust Euroopa Liidus ja Euroopa Liiduga toimuvast. See on otsene ja vahetu kontakt meie häälega Brüsselis,” lisas Tõnnisson.

Sari koosneb kuuest loengust, kus iga loengu viib läbi üks Euroopa Parlamendi Eesti saadik. Loengusarja avab 21. septembril Tartus kl 14.30 saadik Tunne Kelam, arutledes teemal „Euroopa lõimumine – edasi minevikku?” Kelami sõnul on praegune Euroopa Liidu rõhuasetus suunatud pigem seniste saavutuste säilitamisele kui dünaamilisele edasiminekule. Tema hinnangul on Euroopa Liidu jätkuvad valupunktid ebapiisav tootlikkus, nõrk konkurentsivõime maailmaturul ja aeglane innovatsioon. Nii tõstatubki küsimus – kuhu nüüd, kas edasi tulevikku või edasi minevikku?

Sarja teine loeng toimub 2. novembril Tallinnas, kus kõnelejaks on Vilja Savisaar-Toomast. Rohkem infot loengusarja kohta leiab TÜ Euroopa kolledži kodulehelt http://ec.ut.ee.

Ürituste sari viiakse läbi TÜ Euroopa kolledži Euroopa õpingute magistriprogrammi raames. Loengud toimuvad Euroopa kolledži õppehoones aadressil Lossi 36-103, Tartus ja Tartu Ülikooli Tallinna esinduses, Teatri väljak 3.

Loengud on kõigile huvilistele tasuta.

Oma soovist loengut kuulama tulla palume teada anda hiljemalt kaks päeva enne loengut Laura Roobile (laura.roop [ät] ut.ee).

Lisainfo: Laura Roop, TÜ Euroopa kolledž, tel 737 6212, laura.roop [ät] ut.ee.