Euroopa kolledž kutsub TÜ aulasse euroliidu-teemalisele debatile

Professor Raul Eametsa modereerimisel arutlevad Tunne Kelam, Marianne Mikko, Siiri Oviir, Katrin Saks, Toomas Savi ja Andres Tarand, kas eesmärgiks on olnud SKP kasv või kõrge koht inimarengu aruandes, kas Eesti on Euroopa Liidu rongis vedur, reisija või pagas. Ettekande inimarengu aruandest teeb Praxise programmidirektor Ain Aaviksoo.

"Debati keskseteks teemadeks on Eesti majandusarengu küsimused Inimarengu aruande tulemuste valguses. Mis on olulisem, kas inimarengu indeksiga seonduvad sotsiaalsed aspektid või puhas majanduskasv? Milline on EL kogemus? Lisaks analüüsitakse seda, mida on Eesti õppinud EL liikmeks olemise ajal ja kas ka meilt oleks Euroopa Liidul midagi õppida. Seda kõike esitatakse läbi meie Europarlamendi saadikute senise kogemuse," rõhutab prof Eamets teemapüstituse tagasivaatavat iseloomu.

Euroopa Parlamendi infobüroo juhataja Kadi Herküli sõnul on seniste saadikute viie aasta kogemusest rääkida väga oluline nüüd, kus tulemas on uue koosseisu valimised. "Et seada sihte juunis valitavale uuele koosseisule, soovime arutleda selle üle, mida suudavad kuus väikeriigi esindajat pea 800-liikmelises esinduskogus ning märkida maha õppetunnid, mida ei pruugiks omal nahal läbi proovida," selgitas Herkül.

Debati avab Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karis.

Üritust korraldavad TÜ Euroopa Kolledž ning Euroopa Parlamendi Infobüroo.

Debatt "Eesti edulugu Euroopa Liidus – kas rong on juba läinud" toimub reedel, 27. märtsil kell 12 Tartu Ülikooli aulas. Osalemine on tasuta.

Osalemisest teatamine: euro@ec.ut.ee ja 737 6212

Lisainfo: Ulrika Hurt, Euroopa Õpingute magistriprogrammi projektijuht, TÜ Euroopa Kolledž, tel 52 14 251, ulrika.hurt@ut.ee ja Raul Eamets, makroökonoomika professor, doktoriõppe programmijuht, TÜ Majandusteaduskond, tel 737 6374, 514 0082, raul.eamets@majandus.ut.ee

Vaata ka: www.ec.ut.ee ja www.europarl.ee

Karin Volmer