Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi võistlejad tulevad laborist rahva ette

Esimest korda Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadide ajaloos tuleb võistlus laboriseinte vahelt välja. Teisel võistluspäeval, 11. mail loovad võistlejad eksperimentaalülesande tulemina seadme, millega hakatakse Tartu ülikooli keemia instituudi fuajees publiku silme ees võistlema.

14. maini toimuval Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil peavad võistkonnad Tartus kahel võistluspäeval lahendama füüsikat, keemiat ja bioloogiat siduvaid eksperimentaalseid ülesandeid.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi programmijuhi Karin Hellati sõnul on Eesti olümpiaadi eksperimentidega tegelenud üle aasta.

Kuna eksperimendi detaile ei ole võimalik enne võistlust avalikustada, ongi kõik huvilised oodatud Tartu ülikooli Chemicumi fuajeesse (Ravila 14a) põnevale võistlusele kaasa elama. Võistlust saab jälgida orienteeruvalt kell 11.30–13 ja 16.30–18.

Kõik huvilised saavad Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadist osa veel reedel, 13. mail kell 17, mil www.uttv.ee teeb otseülekande medalitseremooniast.

14. Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadist võtavad osa 23 Euroopa Liidu riigi 144 teadusest huvitatud koolinoort. Nende hulgas on neli Eesti võistkonda, mille kolmeliikmelistesse tiimidesse kuuluvad õpilased Tallinnast, Tartust ja Narvast.

Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadi peakorraldaja on Tartu ülikool ja seda rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo
Tavo Romann, olümpiaadi akadeemilise komitee liige, TÜ füüsikalise keemia teadur
51969319
tavo.romann@ut.ee