Euroopa neurokeemia ühing peab Tartus suurfoorumit

14.–17. juunini toimub Tartus Euroopa neurokeemia ühingu (European Society for Neurochemistry - ESN) konverents, mis toob kokku ligi 150 teadlast 26 riigist.

Konverentsi kavandamisel seati eesmärgiks koostada atraktiivne ja sisukas teadusprogramm, mis kajastaks neurokeemia teadusharu erinevaid suundasid ning esitaks uusi silmapaistvaid uurimistööde tulemusi.

Noorteadlastele esinemisvõimaluste andmiseks korraldatakse lisaks kümnele üldsümpoosionile ka kaks ESN noorteadlaste sümpoosionit.

Neljal konverentsipäeval saavad osalejad kohtuda oma eriala tippteadlastega, tutvuda Tartu ülikooliga ning näha Tartu vaatamisväärsusi.

Konverentsi organiseerivad Eesti farmakoloogia selts ja Tartu ülikool. Korralduskomitee juht on TÜ keemia instituudi bioorgaanilise keemia professor Ago Rinken.

ESN konverentsid toimuvad iga kahe aasta tagant erinevas Euroopa riigis. Eestis toimuv konverents on järjekorras 21.

Konverentsi programm on leitav: www.esn2015.ee/programme.

Konverentsi korraldamist toetab ka Euroopa Liidu regionaalarengu fond.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja