Euroopa parlamendi president rääkis TÜ-s noorte eurooplaste tööpuudusest

30. septembrist 02. oktoobrini saab Tartu ülikooli teaduskondades „Academica“ teaduskuu raames kuulata Euroopa majanduskriisi temaatikat käsitleva konverentsi „Germany in Europe, Europe in Germany“ egiidi all mitmeid loenguid Saksa teadlastelt. Konverentsi mainepäeval, 1. oktoobril TÜ aulas algusega  osales ka Euroopa parlamendi president Martin Schulz, kes üheskoos tudengitega arutles noorte eurooplaste tööpuuduse temaatika üle.

„Juba viis aastat on Euroopa majanduskriisi taustal arutletud küsimuse üle, millist rolli mängib kriisi ületamisel mandri kõige suurema majandusega ning rahvaarvuga riik Saksamaa?“ rääkis konverentsi korraldaja, TÜ võrdleva poliitika professor Vello Andres Pettai: „Ühest küljest andsid selle küsimusele otsese hinnangu Saksa kodanikud ise, kes valisid 22. septembril endale uue Bundestagi koosseisu. Meie konverents arutlebki selle üle, miks see tulemus oli just selline nagu ta oli ning mis Saksamaast ning Euroopast nüüd edasi saab“.

„Euroopa majanduskriis on olnud üks kuklas hõljuvaid teemasid nii valimiste eel kui ka pärast neid. Küsimuseks on, kas kantsler Angela Merkeli juhtimisel on Saksamaa teinud kõik, et Euroopale stabiilsust tuua, ent samas riigi enda huvisid kaitsta? Samuti kütab kõikjal kirgi noorte inimeste tööpuuduse temaatika, mis puudutab absoluutselt igat Euroopa Liidu kodanikku,“ rääkis Pettai. „Noorte eurooplaste tööpuuduse teemale lahenduse leidmine on prioriteetvaldkond ka Euroopa parlamendi presidendile, kes konverentsi raames kohtubki üliõpilastega ning arutleb teemal „Increased unemployment in EU among young people: how to improve the situation“.“

„Academica“ teaduskuu mainepäeval, 1. oktoobril kell 14.15 ütleb tervitussõnad TÜ rektor professor Volli Kalm. Kell 14.20 peab Euroopa parlamendi president Martin Schulz aulaloengu noorte tööpuudusest Euroopas. Teema kommenteerimiseks võtavad sõna ka tudengid. Kell 16 algab paneeldiskussioon, kus osaleb Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis ning teadlased Helmut Schmidti, Tübingeni, Göttingeni ja Konstanzi ülikoolist.

30. septembril toimub ka „Academica“ traditsiooniline Saksa-Eesti tudengite kohtumisõhtu Domus Dorpatensises. Tartu ülikooli teaduskondades toimuvate loengute ja konverentsi täpsema ajakavaga saad tutvuda Tartu ülikooli kodulehel.

Konverentsi „Germany in Europe, Europe in Germany“ korraldavad TÜ riigiteaduste instituut, majandusteaduskond ning Euroopa kolledž. Teaduskuu „Academica“ toimumist toetavad Nordrhein-Westfaleni liidumaa tööandjate liit ja Saksamaa suursaatkond Tallinnas.

Lisainfo: Vello Andres Pettai, TÜ võrdleva poliitika professor, tel: 737 5335, e-post: vello.pettai@ut.ee;
Sirje Üprus, Tartu ülikooli välisprotokolli juht, tel: +372 737 5615, e-post: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja