Euroopa parlamendisaadikute debatt Tartu ülikooli aulas

TÄNA kell 12 kohtuvad TÜ aulas europarlamendi liikmed Kristiina Ojuland, Siiri Oviir, Tunne Kelam ja Indrek Tarand. UTTV otseülekanne!

Debatt toimub neljapäeval, 17. mail algusega kell 12 Tartu ülikooli aulas.

Tänavune debatt arutleb teemal "Rohkem või vähem Euroopat?". Alateemadena leiavad käsitlemist ÜPP reform, eurokriis, regionaalpoliitika, ühtne välispoliitika ja Euroopa väärtused.

"Kui varasematel aastatel on foorum keskendunud ühele-kahele Euroopa Liidu päevakajalisele teemale, siis tänavu on peateema pigem olemuslik - "Rohkem või vähem Euroopat?" kommenteerib tänavust teemavalikut Eesti Euroopa parlamendi infobüroo juhataja Kadi Herkül. "Kas väljapääs pikaleveninud kriisist peitub ELi tugevdamises või vastupidi rahvusriikide suuremas sõnaõiguses? Kas 27 liikmesriigi puhul on üleüldse võimalik kõigis valdkondades ühel kiirusel ja üheskoos edasi minna? Kui kaugele peaks ulatuma liikmetevaheline solidaarsus?" toob  Herkül välja küsimusi, mis 17. mail toimuva debati käigus lahendamist ootavad.

Paneeldiskussioonis osalevad Euroopa parlamendi Eesti saadikud Kristiina Ojuland, Siiri Oviir, Vilja Savisaar-Toomast, Tunne Kelam ja Indrek Tarand. Arutelu juhib Tartu ülikooli õigusteaduskonna lektor, vandeadvokaat Carri Ginter. Ümarlauas osalevad ekspertidena ka majandusteadlane Andres Arrak ja TÜ Euroopa kolledži programmijuht Peep Mardiste.

Debatti saab jälgida otseülekandena internetis: www.uttv.ee

Üritust korraldavad Tartu ülikooli Euroopa kolledž ning Euroopa parlamendi infobüroo Eestis juba neljandat korda.

Arutelu on avatud kõigile huvilistele.

Päevakord
12.00 - 12.10 Avasõnad. Kadi Herkül, Euroopa parlamendi infobüroo juhataja
12.10 - 12.30 Sissejuhatus. Carri Ginter - Avakõne
12.30 - 14.15 Paneeldiskussioon