Filosoofiaõpetus Tartu Ülikoolis tähistab 375. aastapäeva

Aastakonverents avatakse 5. juunil temaatilise ülevaatenäitusega TÜ Raamatukogus. Näitusel "Filosoofia Tartu Ülikoolis 1632−2007" on vaatamiseks välja pandud valik filosoofiaalast kirjandust alates Academia Gustaviana aegsetest traktaatidest ja dissertatsioonidest kuni Tartu Ülikooli filosoofiaõppejõudude uusimate monograafiateni. Ühtlasi saab näitusel heita pilgu maailmakuulsa filosoofi Immanuel Kanti ühele käsikirjale.

Konverentsi ettekannetes keskendutakse filosoofiaõpetuse algusele Tartu Ülikoolis 17. sajandi esimesel poolel. Põhjalikumat tutvustamist leiab saksa filosoof Gustav Teichmüller, kes töötas Tartu Ülikoolis 1871–1888 ja oli üks 19. sajandi algupärasemaid filosoofe. Edasi tutvustatakse filosoofiat 20. sajandi alguses kuni filosoofia tänase päevani Tartu Ülikoolis.

Konverentsil peavad ettekandeid tunnustatud filosoofid nii Eestist kui mujalt - professor Maija Kallinen Oulu Ülikoolist, professor Gottfried Gabriel Jena Ülikoolist ja dr Heiner Schwenke Baseli Ülikoolist aga ka professor Ülo Matjus, professor Rein Vihalemm, professor Margit Sutrop ning paljud teised.

Täpsem info konverentsi kodulehelt: http://www.humanitaarteadused.ut.ee/335145

Lisainfo: TÜ eetikakeskuse koordinaator Triin Paaver, tel 737 5427