Filosoofiateaduskond korraldab rahvusvaheliste koostööpartnerite päeva

Kolmapäeval, 21. mail toimub Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna rahvusvaheliste koostööpartnerite päev. Ürituse eesmärgiks on hoida ja arendada seniseid häid koostöösuhteid saatkondade ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega ning leida uusi koostööpartnereid. Päeval osalemisest on teatanud 15 saatkonna või rahvusvahelise organisatsiooni esindajad.

Saadikute päeva avab Tartu ülikooli rektor, seejärel tutvustab filosoofiateaduskonna dekaan professor Margit Sutrop humanitaaria põnevamaid teadusprojekte ja õppekavu, mis võiksid pakkuda huvi ka välisriikide tudengitele. Külalised saavad ülevaate teiste maade keelte ja kultuuride õpetamisest Tartu ülikoolis.

Järgneval arutelul vahetatakse mõtteid selle üle, kuidas keelte ja kultuuride õpetamist ülikoolis ümber korraldada ning tagada ka väikeste erialade jätkusuutlikkus. Pärastlõunal tutvuvad külalised filosoofiateaduskonna instituutide ja keelekeskusega. Õhtul on külalised palutud ülikooli aulasse filosoofiateaduskonna vabade kunstide professori Arvo Pärdi loomingu kontserdile, kus esinevad Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatamisel.

Filosoofiateaduskond on Tartu ülikooli kõige rahvusvahelisemaid teaduskondi, kus töötab 33 välisriikide kodanikku 17 riigist ning õpib 189 üliõpilast 41 riigist. Siin on 2 ingliskeelset magistriõppekava (semiootika ja filosoofia) ja kokku õpetatakse meie teaduskonnas 25 võõrkeelt. Filosoofiateaduskonnal on koostööpartnereid 27 riigist.

Lisainfo: Lea Kivi, filosoofiateaduskonna koostöövõrgustike koordinaator, tel 737 5306, e-post lea.kivi@ut.ee

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist