Fits.me tegi jõulise hüppe

Virtuaalse proovikabiini Fits.me omanik OÜ Massi Miliano vähendas mullu jõuliselt kahjumit ja mitmekordistas käibe, mille taga on firma juhi Heikki Haldre sõnul Tartu ülikooli arendustiim.

Massi Miliano arendab Fits.me kaubamärgi all kuju muutvaid robotmannekeene ja virtuaalset proovikabiini interneti rõivakauplustele. Ettevõtte käive kasvas mullu hüppeliselt – 2011. aasta 22 869 eurolt pea 2 miljoni euroni. Kui üle-eelmisel aastal oli ettevõtte kahjum 1,2 miljonit eurot, siis mullu 170 995 eurot.

“Me olime pikka aega lihtsalt tehnoloogiaarendusettevõte, kuid eelmine aasta oli esimene, kui me pöörasime Fits.me müügimasinaks. Samas ei tähenda see, et meie tehnoloogia valmis oleks. Me arendame ja investeerime sinna jätkuvalt,” ütles Massi Miliano asutaja ja juht Heikki Haldre.

Kõige selle taga oli Haldre sõnul Tartu ülikooli arendustiim. Ta rääkis, et kui 2011. aastal tõestas nende arendusmeeskond, et robotmannekeenide kontseptsioon üldse toimib, siis eelmise aastal oli põhirõhk sellel, kuidas roboteid äri eesmärkidel kasutada. “See eeldab, et robotid oleksid skaleeritavad, hooldatavad ja et nende hind oleks väiksem.”

Fits.me-l on alates eelmisest aastast Inglismaa müügitiim eesotsas Peter Rankiniga. Fits.me proovikabiinide kasutajate hulgas on näiteks brändid Super­dry, Hugo Boss, Adidas. Uue ja kõige suurema kliendina tõi ta välja online-rõivapoe QVC.

“Niipea kui tõestame end rohkem Euroopa turul, peame me liikuma USA turule,” ütles Haldre. Sinna plaanitakse jõuda järgmise aasta alguses. Kõige rohkem müüakse interneti kaudu riideid Aasias, aga Haldre sõnul ei hakka Fits.me Aasia turule enne järgmise aasta lõppu isegi vaatama.

Tänavu sai Fits.me 4 miljoni eurose rahasüsti, idufirmasse investeerisid lisaks senisele omanikule SmartCapile Conor Venture Partners, Fostergate Holdings Ltd ja Entrepreneurs Fund, kirjutas techcrunch.

Kommentaar

Tänavune aasta tuleb veel parem

Andrus Oks, Arengufondi investeeringute haldur
Arengufondi investeerimisfirma SmartCap on Fits.me-sse investeerinud miljon ­eurot. Praegu ei plaani me rohkem ettevõttesse investeerida, kuna nad on jõudnud sellisesse faasi, kus raha kaasatakse juhtivate Skandinaavia ja Inglismaa investorite käest. Meie roll on varajase faasi investorina täidetud.
Ise arvan, et 2013. aasta tuleb Fits.me-l veel parem. Nad on selgelt üks Eesti edukamaid start-up-firmasid, neil on märkimisväärsed kliendid. Fits.me loob hea pinnase järgmise taolise ettevõtte jaoks. Samas on endiselt tegemist varajases faasis oleva ettevõttega, suur osa potentsiaalist vajab veel realiseerimist.

Allikas: Äripäev, 22.07.2013

Virge Tamme