Folkloristid tähistavad konverentsiga õppetooli asutamist

Konverentsiga tähistatakse 90 aasta möödumist TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule õppetooli asutamisest ja õppetooli esimese professori Walter Andersoni 125. sünniaastapäeva.

Konverentsi 21 ettekandes arutletakse folkloristika uurimisobjekti piiride ja olemuse ning folkloristika ajaloo üle. Folkloristika ajaloole lähenetakse nii uurijate isiksusi ja nende rahvaluuleteadusesse antud panust analüüsides kui ka eesti folkloristikas üldkasutatavaid termineid mõtestades.

Taevaskoja seminari- ja puhkekeskuses toimuval üritusel osaleb ligi 50 huvilist. Enamik osalejaid on Tartu Ülikoolist, Eesti Kirjandusmuuseumist ja Tallinna Ülikoolist.

Konverentsi korraldamist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Kultuuriteooria tippkeskus).

Konverentsi kava ning muu lisateave TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna kodulehel www.ut.ee/folk

Lisainfo: Merili Metsvahi, TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna teadur, tel 737 6256, e-post merili.metsvahi@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja