Fotokonkursi „Metsik linn” võitis Remo Savisaare valuline foto hukkunud luigest

Loodusfestivalil kuulutati täna, 7. juunil Tartu kesklinna pargis välja fotokonkursi „Metsik linn” võitjad. Üldkategoorias valiti parimaks Remo Savisaare foto luigest, kes kaotas elu, süües inimeste pakutud sobimatut toitu.

Konkursile laekus kokku 312 fotot 151 autorilt, neist 79 fotot laste ja noorte kategoorias. Žürii valis parimaks tööks laste ja noorte kategoorias Martin Vesbergi foto „Öös on asju” ning üldkategoorias Remo Savisaare foto „Veelindude toitmisel on oma hind”. Delfi Noorte hääle publikupreemia sai Liset Suurmetsa foto „Kuidas töö nõnda palk!”. Seto Folgi eriauhinna sai Helen Männi foto „Naabrid”.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumi korraldatava fotokonkursi „Metsik linn” peamiseks eesmärgiks oli juhtida inimesi rohkem märkama loodust ning elurikkust linnaruumis. Loodus võib ühelt poolt tuua linna meeldiva elukeskkonna, kuid inimesed ei pruugi loodusele alati sama hoiakuga vastata. Züriiliikme Margot Saksoni sõnul oli hea meel näha, et inimesed võtsid konkursi eesmärki tõsiselt ning mõtestasid seda, mida läbi kaamerasilma nägid. „Tööde hulgas oli nii imekauneid kaadreid, kui ka väga valusaid ülesvõtteid,” lisab Sakson.

Laste ja noorte kategooria võitjad

I koht – Martin Vesberg „Öös on asju”

II koht – Christian Koitve „Harilik-leethiir”

III koht – Martin Vesberg „Uue elu algus …”

Üldkategooria võitjad

I koht – Remo Savisaar „Veelindude toitmisel on oma hind”

II koht – Remo Savisaar „Rivaal”

III koht – Helen Mänd „Naabrid”

Fotosid hindas zürii koosseisus loodusemees ja fotograaf Rein Kuresoo, loodusnäituste kuraator Lennart Lennuk, kujundaja Margot Sakson, fotograaf Sven Začek ning kujundaja Eve Valper.

Auhinnad panid välja Photopoint, National Geographic Eesti, Looduse Omnibuss, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, Salibar OÜ, MyPrint, Seto Folk, Tartu linn, Keskkonnaamet, Energia Avastuskeskus ning teaduskeskus AHHAA.

Fotokonkursi parimaid töid saab näha välknäitusel Tartu loodusmaja (Lille 10) pargis 9. juunist kuni 31. augustini.

Fotokonkurss kuulub Tartu loodusfestivali programmi. Vaata kava www.loodusfestival.ee.

Fotokonkursi korraldamist toetas Tartu linn.

Lisainfo: Veljo Runnel, fotokonkursi peakorraldaja, 520 6108, veljo.runnel@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik