Frankfurdi ülikooli õigusprofessor räägib TÜ-s diktatuuridejärgsest õigusemõistmisest

26.–31. mail peab Frankfurdi ülikooli emeriitprofessor ja sealse õigusajaloo doktorikooli üks juhendajaid Bernhard Diestelkamp Tartu Ülikoolis kolm avalikku loengut.

Prof Diestelkampi pikk teadlaskarjäär on võimaldanud tal uurida väga erinevaid ajastuid ja teemasid. Näiteks on ta põhjalikumalt tegelenud õiguspraktika materjalide uurimisega, juhatades pikki aastaid suurt uurimisprojekti, mille käigus on teaduslikku käibesse jõudnud väga palju uut ja huvitavat Püha Rooma Riigi kõrgeimast kohtust. Oma 27. mail toimuval loengul räägib prof Diestelkamp, milleni on jõutud selle kohtu kui institutsiooni ja tema tegevuse uurimisel viimastel aastakümnetel ja mida sellest väga aktiivselt toimivast uurimisprojektist veel oodata võib.

"Peale selle on prof Diestelkamp üks esimesi, kes alustas Natsi-Saksamaa perioodi õigusajaloo teaduslikku uurimist ning on ka selles vallas jäänud mõõtuandvalt oluliseks autoriks," ütles TÜ õiguse ajaloo professor Marju Luts-Sootak. Oma ettekandes 28. mail kõneleb prof Diestelkamp sellest, millised on karistusõiguse võimalused poliitilise režiimi ebaõigusega toimetulemisel diktatuurijärgsel ajal.

Prof Diestelkamp on Mainzi Teaduste ja Kirjanduse Akadeemia liige ning Lundi Ülikooli audoktor.

Loengud on avatud kõikidele huvilistele.

Vaata ka oigus.ut.ee/et/806963

Lisainfo:
Marju Luts-Sootak, TÜ õiguse ajaloo professor, tel 737 5396, e-post marju.luts-sootak@ut.ee
Jaanika Seli, TÜ õigusteaduskonna õppekorralduse spetsialist, tel 737 5386, e-post jaanika.seli@ut.ee


Prof. B. Diestelkampi loengud Tartus:
27. mail kl 10.15 (Lossi 3–427) – saksakeelne ettekanne Saksa Rahva Püha Rooma Riigi kõrgeimast kohtuinstantsist: "Reichskammergerichtsforschung – Geleistet und Geplant"

28. mail 2010 kl 15.30 (Lossi 17, Riigikohtu II korruse nõupidamiste ruumis) – eestikeelse järeltõlkega saksakeelne ettekanne "Karistusõiguse võimalustest riigi või poliitilise režiimi poolt toime pandud ebaõigusega toimetulekul. (Vahe-)kokkuvõte Saksamaa kogemusest."
("Möglichkeiten und Grenzen der strafrechtlichen Ahndung von Staatsunrecht. Eine (Zwischen-) Bilanz deutscher Erfahrungen")
Tegemist on EAÕS ettekandekoosolekuga.

29. mail 2010 kl. 9.00–16.45 (Näituse 20–114) – doktorantide seminar, mida lisaks prof Bernhard Diestelkampile juhendavad prof Marju Luts-Sootak ja lektor Merike Ristikivi


Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 581 04 946
e-post: mehis.tuisk@ut.ee
www.ut.ee