Füsioterapeudid näevad füsioteraapia õppepraktikas veel arenguruumi

Tartu ülikooli ja Tartu tervishoiu kõrgkooli korraldatav füsioteraapia kõrghariduse konverents toob 25.–27. septembril Tartusse füsioterapeudid ja füsioteraapia eriala õppejõud 18 riigist, et üheskoos leida parimaid võimalusi füsioteraapia praktika kvaliteedi tõstmiseks, praktika läbiviimiseks ja hindamiseks kõrgkoolides.

Eestis on hakatud üha enam teadvustama füsioteraapia olulisust. „Selle tunnistuseks on kasvõi see, et füsioteraapia eriala on juba mitmendat aastat üks suurima konkursiga erialasid Tartu ülikoolis ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis, konkurss vastavalt 11 ja 19,6 inimest kohale,“ avaldas ürituse Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna poolne korraldaja Kadri Pill heameelt. „Ent kuna füsioteraapia on väga vastutusrikas eriala, on oluline tagada ka õpingute vältel pakutava praktika kõrge kvaliteet. Füsioteraapia eriala praktika kvaliteeti saab veel tõsta,“ on Pill kindel.

Pilli sõnul keskendubki tänavune konverents füsioteraapia praktikaga seotud küsimustele: „Püüame enam kui saja konverentsil osalejaga jõuda järeldusele, millised on vajalikud pädevused ja põhilised probleemid seoses praktika läbiviimisega füsioteraapia õpingute perioodil ning kuidas praktikat ikkagi hinnata.“

Tartu tervishoiu kõrgkooli füsioterapeudi õppekava juht, konverentsi üks korraldajatest Anna-Liisa Tamm selgitas, et igas riigis on õppepraktikate maht ja isegi sisu erinev. „Kõikide koolide ühiseks probleemiks on, kuidas sõnastada õpiväljundeid, millised väljundid peaks üliõpilane koolis olles omandama enne tööturule siirdumist ja kuidas neid väljundeid hinnata. Konverents annab ülevaate eri riikide erinevusest ja nn parimast praktikast. Kindlasti on üksteiselt midagi õppida,“ tõdes ta.

Konverentsi toimumine Tartus on suur tunnustus korraldajatele ja kogu Eesti füsioteraapiale. „Siiani oleme olnud pigem väikesed partnerid suures Euroopas, kes on rohkem kuulaja rollis kui esinejad. Esmakordselt Eestis toimuv konverents näitab, et asjaolud on muutunud,“ rõõmustas Pill.

Esinejate hulgas on näiteks Inga Vau Tallinna IT-kolledžist, kes kõneleb võtmeaspektidest praktikal õppimiseks ning Krista Lehtonen Soome metropolia ametikõrgkoolist, kes räägib praktika hindamisega seotud probleemidest ja võimalikest lahendustest.

Tartu ülikool ja Tartu tervishoiu kõrgkool kuuluvad organisatsiooni European Network of Physiotherapy in Higher Education (ENPHE), mille partnerorganisatsioonid iga-aastaselt ENPHE-egiidi all füsioteraapia konverentsi üle Euroopa korraldavad.

Konverents toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Rohkem infot leiab Tartu tervishoiu kõrgkooli kodulehelt.

Lisainfo: Kadri Pill, konverentsi Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna poolne korraldaja, tel: 53 420 760, e-post: kadri@fysiokeskus.ee;
Anna-Liisa Tamm, konverentsi Tartu tervishoiu kõrgkooli poolne korraldaja, tel: 52 85 181, e-post: annaliisatamm@nooruse.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja