Garage-48 ootab noori andekaid mobiiliarendajaid

26.–28. augustini võõrustab Tartu Ülikool järjekordset tootearendus-nädalavahetust Garage-48, mis seekord keskendub uudsete mobiilirakenduste loomisele.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38383","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Eestist alguse saanud tootearendus-nädalavahetus Garage-48 alustab uut hooaega mitme uuendusega: seekord keskendutakse peamiselt mobiilirakenduste loomisele ning lisaks kohapeal moodustatud meeskondadele antakse võimalus oma riiulil seisvad ideed ellu viia ka juba koostoimivatele meeskondadele. Ürituse suursponsorid Nokia ja Estonian Air on välja kuulutanud oma konkursid ning välja pannud eripreemiad. Meeskonnad saavad end registreerida veel kaks päeva, kuni 18. augustini.

Garage-48 projektijuht Hannes Lents ütles, et tudengitele on võistlus imehea võimalus oma ala professionaalidega koos töötades saada lühikese aja jooksul reaalne interneti- või mobiiliteenuse arendamise kogemus. "Lisaks head kontaktid tulevikuks ja tugeva motivatsioonisüsti edasi tegutsemiseks. Seejuures pole kaotada mitte midagi!"

Tema sõnul saab Tartu üritus olema mitmeski mõttes uuenduslik. "Eesmärgiks on leida häid ideid ning kokku panna võimekaid meeskondi, kes mobiilirakenduste turul läbi lööksid. Veebilahendustele siiski kätt ette ei panda, mistõttu on endiselt teretulnud kõik programmeerijad ja arendajad, turundus-gurud ja visionäärid ning loovad ideed infotehnoloogiavaldkonnast laiemalt," ütles Lents.

Põhiüritusele eelnevad juba sel nädalal avatud ajurünnaku- ja mentorõhtud Tallinnas ja Tartus. Lisaks Garage-48 osalejatele oodatakse sinna kõiki neid, kes uute ideede arendamisel tahavad kaasa lüüa. Muuhulgas oodatakse Garage-48-le sel korral ületunde tegema juba toimivaid meeskondi, kel mingil põhjusel on töö käigus tekkinud hea idee seni teostamata jäänud. Garage48 annab võimaluse kaasata oma meeskonda lisajõudu, saada osa kogenud mentorite nõuannetest või lihtsalt broneerida nädalavahetus tööks motiveerivas õhkkonnas.

Enamik kohti on juba välja müüdud, kuid veel on võimalik löögile pääseda mobiiliarendajatel, disaineritel ja front-end arendajatel. Registreerimine lõpeb 18. augustil.

Lisainfot http://garage48.org/tartu ning registreerida saab aadressil http://garage48.org/tartu/registration
Ettevõtete meeskonnad saavad registreeruda info@garage48.org

Garage-48 on nädalavahetuse kestev uute infotehnoloogiliste lahenduste ja mobiilitehnoloogia rakenduste väljatöötamisele ning sellistel ideedel põhinevate ettevõtete loomisele suunatud intensiivne üritus. Eesmärgiks on kohapeal moodustatud meeskondade toel jõuda 48 tunniga ideedest toimivate teenuste või töötavate prototüüpideni.

Garage48 Tartu peasponsor on Paypal, suursponsorid Nokia, Estonian Air, Skype, Rovio, Elion ja Tartu Teaduspark. Partnerid Fortumo, Red Bull, Tartu Ülikool, Edicy. Toetab EAS. Mentoritena on kaasatud nii sponsorite esindajad kui arendajad ja ettevõtjad Eestist ja mujalt maailmast.

Lisainfo: Hannes Lents, tel 521 6686, hannes@garage48.org

Teate edastas