Garage48 kutsub üliõpilasi Riiga

29. septembrist 1. oktoobrini toimub Riias Garage48 arendusnädalavahetus, kuhu on oodatud osalema ka Tartu ülikooli tudengid kõigilt haridusastmetelt.

Garage48 arendusnädalavahetus on 48-tunnine, reede õhtust pühapäeva õhtuni Riias RTU Design Factory’s toimuv inglisekeelne üritus, kus valmistatakse esitletud ideedest töötav prototüüp. Ühest üritusest võtab osa 100-150 osalejat, kes kohapeal moodustatud tiimides innovatsioone valmistama hakkavad. Eelnevatel aastatel on üritusest välja kasvanud näiteks sellised ettevõtted nagu VitalFields, Timbeter ja GoWorkaBit.

Arendusnädalavahetuse ehk häkatoni teeb unikaalseks see, et omavahel kohtuvad ühes kohas nii tarkvaraarendajad, disainerid, turundajad kui ka ärijuhid, kel on võimalus koos osaleda toote või teenuse valmimise-, turundamise- ja käivitusprotsessi juures. See pakub valdkondade huvilistele võimalust saada otsene kogemus mitmekülgses meeskonnas ning panna oma võimed proovile ajalise surve all. Kohapeal on rahvusvahelistele osalejatele tagatud nii materjalid kui ka mentorlus.

Garage48 Hardware & Arts üritustel valmistatakse kohapeal füüsilisi innovatsioone, ehk lisaks tarkvaraarendajatele ja graafilistele disaineritele on üritusele oodatud näiteks ka mehaanika ja elektroonika insenerid, tootedisainerid ja IoT eksperdid. Eelteadmistena on vajalikud vaid rollile vastavad erialased oskused. Ürituse formaadi tutvustamiseks toimub Tartus 25. septembril kell 16.00 SPARK Hubis ka eelüritus, kus on võimalus oma ideed tutvustada ja töötoas lihvida ning nädalavahetuse kohta täpsemat infot saada.

Hardware & Arts sai alguse 2014. Tartus ja toimub sel aastal esmakordselt Riias. Osalejad saavad transpordiks kasutada ürituse tasuta bussi, mis sõidab marsruudil Tallinn-Tartu-Riia-Tartu-Tallinn.

Registreerimine ning lisainfo formaadi kohta Garage48 kodulehel ning hackathoni Facebookiüritusel.

Arendusnädalavahetuse sooduspilet 15€ on müügil kuni 11. septembrini. Pääse tagab lisaks olulistele kogemustele ka toitlustuse.

Garage48 Hardware & Arts Rigat sponsoreerivad Euroopa regionaalarengu fondi programm Interreg, RTU Design Factory, Riia tehnikaülikool, Garage48, TechHub Riga, Balti innovatsiooniagentuur, Latvian Startup Association ja toetavad Läti ülikool, Tartu ülikooli ideelabor ning Massportal.

Lisainfo: Triin Liiv, ürituse projektijuht, 591903040, triin@garage48.org

Viivika Eljand-Kärp