Giesseni Ülikooli sümfooniaorkester andis Tartu Ülikooli aulas kontserdi

Tartu Ülikooli külastas nii Giesseni Ülikooli orkester kui ka õigusteaduskonna esindaja. Giesseni Ülikoolil on Erasmuse programmi kaudu partnerlussuhted TÜ õigus- ja sotsiaalteaduskonnaga, kuid kahe ülikooli vahelisi sidemeid soovib Giesseni Ülikooli delegatsioon kultuurielamuse kaudu veelgi tugevdada.

"Antud visiit on hea näide sellest, kuidas ülikoolidevahelisest lepingulisest suhtest on välja kasvanud kultuurikontakt," kommenteeris TÜ välissuhete spetsialist Karoliina Vilimaa-Pennaruni. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41356","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Giesseni Ülikooli rektor professor Stefan Hortmuth rõhutas tudengivahetuse olulisust kultuuridevaheliste erinevuste mõistmisel ning avaldas heameelt, et algsed Erasmuse programmipõhised kontaktid on laienenud kultuuripõhiseks vahetuseks ning andnud võimaluse Eestimaast, selle kultuurist ning inimestest huvitatud tudengitel tugevdada kahe ülikooli vahelist sidet veelgi.

Giesseni Ülikooli sümfooniaorkester koosneb 90 liikmest, sinna hulka kuuluvad nii tudengid, vilistlased kui ka ülikooli töötajad. Tartu kontserdist võttis osa 55 orkestri liiget. Orkester annab igal aastal 2-3 täismahulist sümfooniakontserti, lisaks annavad orkestri liikmed ka kammerkontserte ning musitseeritakse ülikooli akadeemilistel tseremooniatel.

Orkestri peamine idee on erinevate kultuuridega läbi muusika suhtlemine. Nad usuvad, et muusika suudab ületada keelebarjäärid ning jätab sügava mulje orkestri liikmetele ning loodetavasti ka kuulajaskonnale.

Kontserdist
Toimumiskoht: Tartu Ülikooli aula (Ülikooli 18)
Aeg: 4. oktoober kell 19
Kavas: W. A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert
Solist: Sybille Plocher (sopran); dirigent: Stefan Ottersbach
Kontsert on kõikidele huvilistele tasuta!

Lisainfo: Karoliina Vilimaa-Pennarun, TÜ välissuhete osakond (tel 737 6164, 5345 2565, karoliina.v.pennarun@ut.ee).

Ande Etti
TÜ pressiesindaja