"Google'ist ei piisa" loengusari paneb kunstiajaloo vajalikkuse kahtluse alla

Täna, 12. detsembril algusega kell 16.00 on kõik huvilised oodatud Tallinna rahvusraamatukokku kuulama loengusarja „Google’ist ei piisa“ raames TÜ kunstiajaloo professori Juhan Maiste loengut „Milleks eestlastele kunstiajalugu?“.

Kas kunstiajalugu on asjade ja faktide ajalugu, mis korjab pelgalt kokku mineviku märke, või peitub temas Lääne kultuurilise ühiskeele salakood? Kas siinne maa on selles mängus olnud vaid kaasalonkija või võrdväärne partner? Loengus käsitletakse kunsti ja kunstiajaloo suuri sõlmküsimusi alates uue mõtteviisi algusest Kreekas, teaduseks kujunemisest valgustussajandil ja selle pinnalt rahvuslike kunstiajalugude tekkimisest.

Juhan Maiste on Tartu ülikooli kunstiajaloo professor alates 2007. aastast. Tema varasem teadus- ja pedagoogikaalane tegevus seostub Eesti kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudi  ja tema poolt asutatud muinsuskaitse- ja restaureerimisteaduskonnaga. Professor Maiste teadusliku tegevuse keskmes on klassika ja selle retseptsiooni probleemid renessansist valgustusajastuni ning ülikooli maastik ja mõisaarhitektuur, millele  lisanduvad käsitlused kunstikultuuri vallas ja ilukirjanduslik looming.  Ta on pälvinud  Kristjan Raua ja Balti assamblee teaduspreemia ning teda on tunnustatud ka Valgetähe teenetemärgiga.

„Google’ist ei piisa“ loengusarjas annavad Tartu ülikooli õppejõud ja teadlased lihtsalt ja inimkeeli edasi maailma keerukaid küsimusi. Loengusarja lai ampluaa pakub kuulamist ja mõtlemisainet gümnasistist teadlaseni. Loengusari käsitleb nii sotsiaal-, meditsiini-, reaalteaduste valdkonda kui hõlmab ka loenguid keelest, kultuurist, ühiskonnast ja ajaloost.

Tutvu ka teiste loengutega siin ja vaata loengute salvestusi.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja