"Google'ist ei piisa" loengusari vaatleb Universumi ehitust

Homme, 18. veebruaril kell 16 peab Tartu ülikooli astronoomia professor Peeter Tenjes "Google'ist ei piisa" loengusarja raames Tallinna rahvusraamatukogus loengu "Universumi ehitus – tumeaine ja tumeenergia".

Loengus vaadeldakse esmalt, milline meie Universum kõige suuremates mastaapides välja näeb ning kui palju on seal nähtavat ainet ja kui palju on tumeainet. Edasi, miks me arvame, et on olemas ka veel mingi tume energia? Lõpuks konstrueeritakse skeem, kuidas on meie Universum kujunenud selliseks, nagu me seda tänapäeval näeme.

Peeter Tenjes on Tartu ülikooli astronoomia professor alates 2012. aastast. Tema teadustöö on tihedalt seotud Tartu observatooriumi kosmoloogia osakonna teadusteemadega, täpsemalt galaktikate ehituse uurimisega, nähtava ja tumeda aine seoste uurimisega.

Vaata ka teisi tulevasi loenguid Tartu ülikooli kodulehelt.

Vaata kõikide loengusarjas osalenud TÜ teadlaste loenguid UTTV vahendusel.

Loengusarjas annavad Tartu ülikooli õppejõud ja teadlased lihtsalt ja inimkeeli edasi maailma keerukaid küsimusi. Lai ampluaa pakub kuulamist ja mõtlemisainet gümnasistist teadlaseni. „Google’ist ei piisa“ käsitleb sotsiaal-, meditsiini-, reaalteaduste valdkonda. Loenguid keelest, kultuurist, ühiskonnast ja ajaloost peavad ka rahvusteaduste professuuri kuuluvad Tartu ülikooli professorid.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja