Granö loengusari esitleb: Aalto ülikooli uue meedia professor peab TÜs avaliku loengu

30. novembril kell 12.15 peab Aalto ülikooli uue meedia professor Teemu Leinonen Tartu ülikoolis avaliku loengu „New Forms of Social Life, Collaboration and Learning with New Media“.

Oma loengus käsitleb ta uue meedia valdkonda üldisemalt ning räägib nendest teguritest, mis on teinud võimalikuks uute interaktiivsemate ja sotsiaalsemate meediavormide tekke. Loengu teises pooles arutleb ta, millist mõju on sotsiaalsuse ja tarkvara ühendamine avaldanud sellele, kuidas inimesed omavahel suhtlevad, rühmasid moodustavad, tähendusi loovad, koostööd teevad ja õpivad.

Teemu Leinonen on Aalto ülikooli meediaosakonna professor. Ta on pühendunud uue meedia uurimisele ja disainile ning usub, et tulevikus on tehnoloogial õppeprotsessis palju suurem roll kui praegu. Alates 1998. aastast on Leinonen juhtinud rahvusvaheliselt tunnustatud uurimisgruppi, mis tegeleb uue meedia uurimise ja arendamisega ning samal ajal ka uute interneti- ja mobiilikeskkonnas kasutamiseks mõeldud e-õppe vahendite loomisega.

Eelmainitud avaliku loengu korraldab Soome instituut koostöös Tartu ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudiga. Loeng toimub 30. novembril algusega kell 12.15 ja toimub aadressil Lossi 36-215. Loeng on inglise keeles.

Granö loengusari on saanud nime soomlasest geograafiaprofessori Johannes Gabriel Granö järgi, kes oli Tartu ülikooli professor aastatel 1919–1923. Granö loengute eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Loenguid ja seminare korraldab Soome Instituut koostöös Turu ülikooli, Tartu ülikooli ja Granö keskusega.

Rohkem infot professor Leinoneni ja loengu kohta leiate siit.

Kõik huvilised on  oodatud!

Lisainfo: Kadri Kaljurand, Soome instituudi koordinaator, tel 7427 319, e-mail: kadri.kaljurand@finst.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja