Granö loengusarja jätkab Helsingi teatriakadeemia professor Annette Arlander

Esmaspäeval, 6. detsembril peab Tartu Ülikooli Granö loengusarja järjekordse ettekande Helsingi teatriakadeemia esituskunsti ja -teooria professor Annette Arlander teemal "Etendades maastikku Roheneemesaartel." [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39106","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Soome iseseisvuspäeval, 6. detsembril algusega kell 16.15 peab Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) loengu Helsingi teatriakadeemia esituskunsti ja -teooria professor Annette Arlander, kes kõneleb teemal "Etendades maastikku Roheneemesaartel" ("Performing Landscape on Cape Verde").

Annette Arlander (s. 1956) on kunstnik ningHelsingi teatriakadeemiaesituskunsti ja teooria professor. Ta on õppinud lavastajaks ja kirjutanud doktoritöö teatrikunstist. Arlander on lavastanud erinevaid projekte nii soome- kui roostikeelsele publikule. Viimased kümme aastat on ta olnud tegev eelkõige modernkunsti vallas ja otsinud erinevaid võimalusi maastike vahendamiseks video ja häälte abil.

Loengule järgneb tutvumine Arlanderi näitusega "Sali soolabasseinid Roheneemesaartel" kell 18 Soome Instituudis (Vanemuise 19). Teisipäeval, 7. detsembril kell 12.30 peab prof Arlander loengu ka Viljandi Kultuuriakadeemia black-box saalis (Posti 1).

Loeng on inglise keeles. Kõik huvilised on oodatud!

Üritused on osa Soome Vabariigi 93. aastapäeva kultuuriprogrammist.

Granö loengusari on saanud nime soomlasest geograafiaprofessori Johannes Gabriel Granö järgi, kes oli Tartu Ülikooli professor aastatel 1919–1923. Granö loengute eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu ja soovi korral kinnise ekspertseminari teaduskonna esindajatega. Avalikke loenguid on võimalik jälgida hiljem videoülekandena internetis Tartu Ülikooli ja Soome Instituudi kodulehe kaudu. Loengud ja seminarid toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega.

Rohkem infot: http://www.finst.ee/grano/arlander.html ja www.finst.ee

Lisainfo: Heidi Iivari, Soome Instituudi kultuurisekretär, tel 742 7319, tartu@finst.ee; Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, 509 7117, e-post sirje.uprus@ut.ee

Lugupidamisega

Anneli Miljan