Haridusteadlased tutvustavad konverentsil haridusavalikkusele uusimaid kasulikke teadustulemusi

Tartu Ülikooli Pedagogicum korraldab kooliaasta eel Tartus konverentsi „Kuhu lähed, Eesti haridusteadus?“, kuhu oodatakse kuulama ja kaasa rääkima haridustöötajaid, õpetajaks pürgijaid ja kõiki teisi haridushuvilisi.

Konverents toimub 26. augustil kell 10–18 Salme 1a õppehoones Tartus. Esitlusele tulevad põnevad ja harivad ettekanded Tartu Ülikooli teadlaste viimaste aastate töödest, milles on käsitletud õpetajahariduse kitsaskohti ja töötatud välja lahendusi nende ületamiseks. Peaettekandega esineb Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi vastvalitud direktor Mari Roostik. Haridusteaduse hetkeseisu ja sihte uuritakse aruteluringis, kus osalevad Urmo Uiboleht, Evelin Sarapuu, Margit Timakov, Tatjana Kiilo, Heli Mattisen, Tiia Õun ja Äli Leijen.

„Konverentsil tutvustavad Tartu Ülikooli haridusteadlased oma uuringuid, mis on toetanud koolituste, hindamisvahendite ja arendustegevuse väljatöötamist koolidele, lasteaedadele ja ülikoolidele,“ ütles Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste. Tema sõnul saab konverentsil näha ja kuulda, kuidas haridusteadus aitab lahendada olulisi probleeme, aga osaleda ka põnevates aruteludes.

Lisaks peaettekandele ja aruteluringile on konverentsil paralleelsessioonid, millest on osalejatel võimalik valida endale huvipakkuvam. Sessioonidel saab kuulda, kuidas olla ebakindlale õppurile toeks, milliseid võimalusi pakuvad pädevamaks professionaaliks kujunemisel õpetajate õpiringid, milliste võtetega toetada õpilaste sisemist motivatsiooni kehalise kasvatuse tunnis ja kuidas edendada kaasavat haridust nii lasteaias kui ka koolis. Uut ja kasulikku leiab kindlasti igaüks.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine, mis kestab 15. augustini või senikaua, kuni kohti jätkub. Ajakava leiab siit. Korraldajad jätavad endale õiguse teha ajakavas muudatusi. Konverentsi on võimalik ka järelvaadata Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi kodulehelt.

Konverentsiga lõpeb ühtlasi kolmeaastane projekt „Tartu Ülikooli õpetajahariduse kompetentsikeskuse Pedagogicum teadus- ja arendusvõimekuse tõstmine“, mida rahastas Euroopa Sotsiaalfond. Projekti mõte oli töötada teadusuuringute abil välja haridusuuendust toetavaid sekkumismeetmeid ja  selle eelarve oli 1,5 miljonit eurot. Projekti üks eesmärk oli toetada ülikooli õpetajakoolituse muutumist teaduspõhisemaks.

Pedagogicum on Tartu Ülikooli üksus, mis koordineerib õpetajakoolituse ja haridusteaduse arendamist kõigis ülikooli valdkondades.

Lisateave: Tiina Tuhkur, Tartu Ülikooli Pedagogicumi koordinaator, 737 6478, tiina.tuhkur@ut.ee