Haridusteaduste instituudi uus juhataja on Äli Leijen

27. oktoobri õhtul valiti teises hääletusvoorus 21 poolthäälega 29-st haridusteaduste instituudi korraliste täistööajaga õppejõudude ja teadustöötajate kogu poolt instituudi uueks juhatajaks pedagoogika osakonnas ja Viljandi kultuuriakadeemias haridusteaduste vanemteadurina töötav Äli Leijen.

1979. aastal sündinud Äli Leijen kaitses magistrikraadi 2004 Twente ülikoolis ja doktorikraadi 2008. aastal Utrechti ülikoolis Hollandis.

Uus instituudi juhataja peab oluliseks formuleerida õpetajakoolituse visioon ja õppekavade arendamise põhimõtted, töötada välja doktoriõppe tulemuslikkust tõstvad meetmed ja suurendada koostööd Tallinna ülikooli ja välispartneritega. Jätkuma ja edenema peab koostöö õpetajaskonna, koolide ja haridus-ja teadusministeeriumiga. Uue juhi arvates võiks haridusteaduste instituut kui sotsiaal- ja haridusteaduskonna üks suuremaid üksusi olla edaspidi senisest märksa tugevam partner teaduskonna ja kogu ülikooli õppe-ja teadustöö arengu kavandamisel.

Vastavalt sotsiaal-ja haridusteaduskonna põhimäärusele valitakse instituudi juhataja salajasel hääletusel korraliste täistööajaga instituudi õppejõudude ja teadustöötajate poolt kolmeks aastaks ülikoolis korraliste täistööajaga töötavate õppejõudude või teadustöötajate hulgast.

Instituudi juhataja nimetab ametisse dekaan. Senine juhataja professor Jaan Kõrgesaar emeriteerub ja uus juhataja asub ametisse alates 1. detsembrist 2014.

Lisainfo: Äli Leijen, tulevane haridusteaduste insituudi juhataja, tel 5390 4516, e-post: ali.leijen@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja