Haridusteaduste instituudis peab avaliku loengu haridusteaduste professor Alistair Ross

Esmaspäeval, 29. märtsil kell 16.15 peab Londoni Metropolitani ülikooli emeriitprofessor Alistair Ross Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis avaliku loengu teemal "Õpetamine kui poliitiline tegevus".

Salme 1A–51 toimuvas loengus arutletakse õpetajate sotsiaalsete muutuste olulise mõjutaja rolli üle ning kuidas õpetajad oma tegevusega saavad luua eeldused, et sotsiaalne ebavõrdsus ei kanduks edasi haridussüsteemis.

Loengus tutvustatakse mõistet "Õigusi austav kool" (‘Rights Respecting School’), mis võiks olla aluseks või raamistikuks õpetajate sellelaadsele tegevusele.
Kasutades Harold Lasswelli klassikalist poliitikakäsitlust, uuritakse loengus, milline võiks välja näha kooli õppekava, kuidas seda peaks õpetama, millal peaks õigusi õpetama ja keda peaks "õpetav võim" esindama.

Professor Alistair Ross on hetkel Euroopa Komisjoni määratud Jean Monnet ad personam professuuri hoidja, mis on osaliselt seotud uuringuga "Young Europeans’ constructions of identity and citizenship:Crossing European borders". Tema uurimisvaldkonnad on seotud sotsiaalõigusega hariduses.

Lisainfo: Edgar Krull, Tartu Ülikooli pedagoogika osakonna üldpedagoogika professor, tel 737 5156, e-post edgar.krull@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja