Hull Teadlane kutsub algklassilapsi metsa

Ka sel õppeaastal ootab Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.–3. klassi õpilasi osalema teaduskonverentsi projektis, mille käigus uurivad õpilased kodukoha metsas kasvavaid puid ja hindavad õhukvaliteeti, valmistavad aeglaselt lagunevatest materjalidest taaskasutuse teel uusi esemeid ning mõõdavad kodus ja koolis tarbitava paberi hulka.

Tegevus ja vaatlused toimuvad nelja- kuni kuueliikmelistes rühmades vabalt valitud nelja nädala jooksul 2018/2019. õppeaastal. Vaatlus- ja mõõtmistulemused tuleb õpilastel vormistada uurimistööna.

Detsembris annab Hull Teadlane projektis osalevatele lastele uurimistööks Skype’i teel nõuandeid ja näpunäiteid, jaanuaris-veebruaris aga külastab ta kümmet kõige suurema osalejate arvuga kooli.

Uurimistöö tuleb esitada 8. aprilliks 2019. Žürii valib igas vanuserühmas välja viis parimat ehk ühtekokku 15 tööd. Nende autorid saavad võimaluse esitleda oma tööd mai keskel Tartu Ülikooli muuseumis toimuval Hullu Teadlase V teaduskonverentsil „Mine metsa!“.

Rühmi saab registreerida 5. novembrini.

Lisateave: hull.teadlane@ut.ee, 737 6071