Ideelabor saadab parimad ideed Ameerikasse

Kuni 24. märtsini ootab Tartu Ülikooli Ideelabor üliõpilaste osalusega meeskondi oma algstaadiumis tehnoloogiaettevõtte ideedega kandideerima rahvusvahelisse äriarendusprogrammi NGAL®, mille kohtumised toimuvad 2.–14 juunil Tartus, Tallinnas ja Charlestonis USA-s.

Ideelabor valib välja kaks meeskonda, kelle kaks esindusliiget osalevad nädalases koolitusprogrammis Eestis. Seejärel sõidetakse üle ookeani Ameerika Ühendriikidesse, kus kohalike ärimentorite toel viimistletakse ideid ja võisteldakse äriideede esitlemises. Võistluse peaauhind on 3000 dollarit, mille nimel asuvad konkureerima meeskonnad viiest programmi korraldavast ülikoolist.

Eelmisel aastal sai samal võistluses Tartu Ülikooli meeskond ResDec teise koha. „Võit tuli meeldiva üllatusena,“ kinnitasid asutajaliikmed, neuroteaduse doktorant Taavi Vanaveski ja geenitehnoloogia doktorant Mikk Puustusmaa. Vanaveski lisas, et oma roll võis olla sellel, et ResDeci ettevõtmine välja juurida antibiootikumiresistentsus on USA-s väga päevakohane teema. Puustusmaa kiitis korraldajaid nii Eestis kui ka USA-s: „Programmi jooksul saadud tutvused, kogemused ja nõuanded mentoritelt on hindamatu väärtusega.“ Ta soovitab kõigil NGAL®-i programmis osaleda, kuna sealt saab tutvused ja kogemused kogu eluks.

Väljavalitud meeskondade kahele liikmele, kes on Tartu Ülikooli tudengid, on sõit Ameerikasse, sealne ööbimine ja toit tasuta. Kandideerima oodatakse meeskondi, kelle tehnoloogiaidee ei ole veel täielikult vormunud. Rohkem infot on ja kandideerida saab Ideelabori kodulehel.

Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.

Lisateave: Andres Vaher, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja