Idufirmade äriideede võistluse võitsid osteoartriidi diagnoosimise seadme arendajad

Kolmapäeval, 5. detsembril kuulutati idufirmade äriideede võistluse Life Science Pitching võitjaks Oulus tegutsev ettevõte MAKNEE, mis arendab osteoartriidi diagnoosimise seadet.

Life Science Pitchingu korraldas Tartu Ülikool koos seitsme Soome ja ühe Norra ülikooliga Euroopa suurima idufirmade festivali Slush raames. Konkursi finaalis sai võimaluse oma äriideed tutvustada ja rahvusvahelise žürii ees 30 000 euro suurusele peaauhinnale kandideerida kaheksa idufirmat.

Võitjaks saanud MAKNEE arendab seadet, mille abil diagnoositakse osteoartriiti, mis on Soomes 6% invaliidsuspensioni juhtumite põhjuseks. Haigus toob Soome tervishoiusüsteemile kaasa igal aastal umbes miljardi euro suuruse kulu. Selle haiguse varane diagnoosimine aitab seda kulu oluliselt kokku hoida ja inimestel kauem tervena elada.

„Meie põhjanaabritel on palju häid praktikaid, millest Tartu Ülikool ja Eesti start-up-kogukond saavad õppida. Slush on üks neid kohti, kus saame üksteise tegemistega tutvuda,“ kommenteeris koostööd Tartu Ülikooli ettevõtluse nõustaja Aivar Pere. „Järgmine ühine ettevõtmine Uppsala ja Turu ülikoolidega on meil jaanuari lõpus Startup Day raames, kus toimub juba teist korda rahvusvaheline ülikoolide spin-off-ettevõtete äriideede konkurss Nordic Pitch,“ lisas Pere.

Tartu ülikooli noorteadlaste ideed sel aastal kahjuks eelvoorust kaugemale ei jõudnud ja lõppvõistlusel ei osalenud.

Lisateave: Aivar Pere, Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse ettevõtlusnõustaja, 515 8498, aivar.pere@ut.ee