Indrek Tarand räägib Euroopa Liidu föderaliseerumise võimalikkusest

Tartu ülikooli Euroopa kolledžis jätkub Euroopa parlamendi Eesti saadikute avalike loengute sari. Reedel, 12. aprillil esineb Tallinnas Indrek Tarand, kes räägib teemal "Euroopa Liit - kas rahvusriigid või föderatsioon?". Üritus algab kell 14.30 TÜ Tallinna esinduses Teatri väljak 3, ruum 309.

Euroopa parlamendi roheliste fraktsiooni kuuluv Indrek Tarand on tõstatanud küsimuse, kas föderaliseerumine Euroopa Liidus on üldse võimalik? Loengus tutvustab saadik oma isiklikke vaatenurki ning ärgitab publikut sellel teemal kaasa mõtlema. Näiteks, kas me täna suudame Euroopas meid puudutavates küsimustes tulemuslikult kaasa rääkida ja kuidas mõjutab Euroopa Liidu föderaliseerumine Eestit?

Tarandi loengule järgneb diskussioon, kus huvilistel on võimalik esitada antud teemal saadikule küsimusi.

Sarja järgmine avalik loeng toimub 24. mail Tallinnas, kus kõnelejaks on Kristiina Ojuland.

Ürituste sari viiakse läbi TÜ Euroopa kolledži Euroopa õpingute magistriprogrammi raames. Loeng toimub Tartu ülikooli Tallinna esinduses Teatri väljak 3.

Liitu üritusega Facebookis.

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6375, e-mail: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja