Informaatikaviktoriini “Kobras” parimad on selgunud

13. ja 14. veebruaril toimus Tartus informaatikaviktoriini “Kobras” finaal, kuhu olid kutsutud detsembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Sellel võistlusel vastavad osalejad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite ja tarkvara, turvalisuse ja eetika, aga ka formaalse loogika ja arvutiteadusega seotud matemaatika kohta. Parimad selgitatakse kolmes vanuserühmas.

Benjaminide (6.–8. klass) parimad olid Kaarel Kivisalu (Tallinna reaalkooli 8. klass) ja Daniil Vaino (Narva keeltelütseumi 8. klass).

Juunioride (9.–10. klass) arvestuses saavutas esikoha Kati Iher (Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klass).

Seenioride rühmas (11.–12. klass) võitsid Gregor Eesmaa (Tartu Jaan Poska gümnaasiumi 11. klass) ja Rao Zvorovski (Tallinna reaalkooli 11. klass).

Täielikud tulemused on võistluse veebilehel http://kobras.ut.ee/, kuhu ilmuvad lähiajal ka muud materjalid (ülesanded, õiged vastused).

Lisaks võistlemisele said osalejad külastada IT-ettevõtteid ning osaleda programmeerimise, testimise ja keeletehnoloogia töötubades ja huviloengutes.

Viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid AS Nortal, Guardtime AS, AS CGI Eesti, OÜ Miksike, EENet ja TÜ arvutiteaduse instituut. Võistluste korraldust koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo: Ahto Truu, viktoriini žürii esimees, ahto.truu@ut.ee, 5175876.

Virge Tamme