INGEBORG BACHMANNILE PÜHENDATUD RAHVUSVAHELINE KONVERENTS

Konverentsi "Tõe võib inimese kätte usaldada" avab Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo, tervitusega esinevad Jüri Valge Haridus- ja Teadusministeeriumist ning Austria suursaadik dr Jakub Forst-Battaglia. Konverentsi korraldab TÜ saksa filoloogia õppetool ning ettekanded on uurijatelt nii Eestist, Lätist, Soomest kui ka Saksamaalt. Konverentsi toetab Austria suursaatkond.

Alates kolmapäevast on Tartu Ülikooli Raamatukogus avatud näitus Ingeborg Bachmannist – "Sõnaga sõja vastu". Tegemist on Viinis koostatud rändnäitusega. Lisaks Ingeborg Bachmanni kohta käivatele materjalidele on külastajatele vaatamiseks välja pandud tema teoseid ning tekstide tõlkeid nii eesti, läti, leedu kui ka soome keeles.

Ingeborg Bachmann (25.06.1926–17.10.1973) on üks tuntumaid Austria kirjanikke. 1945. aastast õppis ta filosoofiat, psühholoogiat ja germanistikat Innsbruckis, Grazis ja Viinis ning 1950. aastal kaitses doktoriväitekirja Martin Heideggerist Viini Ülikoolis. Ingeborg Bachmann on avaldanud luulet, jutustusi, kuuldemänge, romaane ja esseid ning pälvinud mitmeid kirjanduspreemiaid.

Eesti keelde on Helgi Loik tõlkinud Ingeborg Bachmanni romaani "Malina" (1992) ja jutustustekogu "Kolm teed järve äärde" (1988). 2006. aasta jaanuari Akadeemias ilmusid Kalle Heina ja Toomas Kiho tõlkes ka tema esseed "Muusika ja luule" ning "Tõe võib inimese kätte usaldada".

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist