Inspireerivate noorte ettevõtjate toel pannakse algus uutele äriideedele

Edukate ja innovaatiliste ideedega kohalike noorettevõtjate pealekasv näitab, et maailmamuutmiseks on Eesti ideaalne koht. ReLaDe, GoWorkaBit, Sportlyzer, Psühhobuss ja paljud teised uue põlvkonna ettevõtjad julgustasid noori ettevõtlusele 18. veebruaril Athena keskuses TÜ ideelabori avaüritusel „Ideede raju. 100 ideed, mis muudavad maailma“.

TÜ ideelabori juht Maret Ahonen sõnas, et sageli on heade ideede elluäratamiseks vaja õigeid tingimusi – elulist olukorda, mõttekaaslasi, inspireerivat eeskuju või kindlat tuge ühest punktist teise liikumisel. „Seda kõike me Tartu ülikooli ideelabori uue hooaja avaüritusel pakkusimegi. Soovime noortele teadvustada, et igast ideest võib välja kasvada midagi suurt ja julgustada neid heade eeskujude näitel oma ettevõtlikku vaimu toitma, sest ühel päeval võib nende ettevõtte olla see, kes oma ideega maailma vallutab,“ rääkis Ahonen.

Häid vestlusi ja ideid suunas päeva jooksul kõnejuht Harald Lepisk, kes on ettevõtja, filmimees ning inspiratsioonikoolitaja. Päeva avasid Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura ning Enn Metsar UBER Eestist. Inspireerivaid lugusid ettevõtlusega alustamisest jagasid Rainis Venta ReLaDe´st ning Kei Kalrson GoWorkaBit´st ning Marko Oolo Investeerimisklubist/TransferWise.

Arendamaks ideid, millest võivad välja kasvada potentsiaalsed ettevõtted, kohtusid sündmusel osalevad noored juba väiksemas ringis laudkondades. Tekkinud parimaid ideid presenteeriti õhtu lõpus suuremale auditooriumile.

Ideede edasiarenduseks saab liituda ideelabori neljakuulise programmiga, kus moodustuvad meeskonnad ning praktikutest töötubade juhendajate ning mentorite toel testitakse idee teostavust.

Laua juhtideks olid ettevõtjad, kes muudavad oma tegemistega maailma: Tõnis Saag Sportlyzerist, Rainis Venta ReLaDe´st, Karen Kangro Burns Mooncascadeist, Helen Kokk ettevõttest YourDesignWorks, Madis Vasser Psühhobussist, Margus Siilik ettevõttest Okka style, Marko Oolo Investeerimisklubist, Alo Murutar Sprayprinterist, Aleksander Tõnisson Buildit-st, Liina Adamson-Ehte XAOSst, Kuldar Leis TÜ ideelaborist, Sensest, Maria Laanelepp Faazist ning Jaan Naaber ettevõttest Neway.

Üritus oli kõrg- ja kutsekoolide õppuritele suunatud eelinkubatsioonitegevuste ehk praktilise ettevõtlusõppe programmi avaüritus. Tartu ülikooli ideelabori võimalustega tutvu www.ideelabor.ut.ee.

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht, tel 522 5910, e-post maret.ahonen@ut.ee

Virge Tamme