„Integratsioon on piltides“ esimene näitus avatakse TÜ raamatukogus

Esmaspäeval, 10. veebruaril kell 16.00 avatakse Tartu ülikooli raamatukogu 2. korrusel projekti „Integratsioon on piltides“ esimene fotonäitus, mis kajastab kutselise fotograafi Olena Kovpaki 30 portreefotot Eestis elavate immigrantide elust.

Fotodel olevad inimesed on tulnud Eestisse maailma eri paikadest ning töötavad erinevates sotsiaal- ja majandusvaldkondades, tegelevad kultuuri ja loominguga. Igaüks neist läbis oma integreerimisteekonna, ületades raskusi ja rõõmustades edusammude üle, leides uusi sõpru ja luues perekonna. Iga foto on väljendusrikkalt jäädvustatud hetk immigrandi elust Eestimaal.

„Meie tahtsime jäädvustada ja näidata väga mitmekülgset Eestit ning fotodel saab näha väheseid Eestis elavate albaanlaste ja liivlaste esindajaid, aga ka ameeriklast ja sakslast, kes on leidnud siin oma teise kodumaa,“ rääkis projekti juht Valentina Afanasjeva.

„Töö oli väga huvitav, aga ka üsna keerukas, kuna pidi näitama inimest ühe fotoga – kes ta on, millised on tema mõtted ja sisemaailm. Loodan, et mul õnnestus see eesmärk täita,“ lisas projekti fotograaf Olena Kovpak.

Pärast Tartu ülikooli raamatukogu avanäitust rändab näitus Tallinnasse, Pärnusse, Narva, Sillamäele ja Jõhvi.

Näitus Tartu ülikooli raamatukogus jääb avatuks 2. märtsini. Sissepääs on tasuta.

Ukraina noorsoo liidu projekti „Integratsioon on piltides“ toetavad Eestis Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Euroopa kolmandate riikide kodanike integreerimise fond ning integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus meie inimesed. Projekti partneriteks on Valgevene kultuuriühing Ljos ja ajakiri Tallinn.

Lisainfo: Valentina Afanasjeva, tel: 5557 4646, e-post: valentyna.afanas​yeva@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja