Itaalia ajakirjanik Montanellile avatakse Tartu ülikoolis mälestustahvel

Esmaspäeval, 11. märtsil kell 11 avab Itaalia suursaadik Eestis, Marco Clemente Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna Paabeli fuajees (Ülikooli 17) mälestustahvli Itaalia ajakirjanik Indro Montanellile.

Montanelli oli Tartu ülikooliga seotud enne Teist maailmasõda, kui ta õpetas aasta jooksul alates september 1937 Tartu ülikoolis itaalia keelt ja kultuuri. Lektorina tõi Montanelli Tartu ülikooli üliõpilasteni lisaks keeleteadmistele ka teadmised oma maa iidsest arhitektuurist.

Indro Montanelli sündis Firenze lähedal Fucecchios 22. aprillil 1909. Ta õppis Grenoble’i ja Sorbonne‘i ülikoolis ning lõpetas sealse õigus- ning sotsiaalteaduskonna. Montanelli alustas oma karjääri vabakutselise ajakirjanikuna Paris Soir’ ja United Press Agency juures. Eestisse saadeti ajakirjanik pärast fašistliku režiimi arvates Hispaania kodusõjast ebasobivate artiklite kirjutamist. Montanelli on kirjutanud ligi 60 raamatut ning teinud mitmeid auhindu pälvinud filmi “Rovere kindral“.

Tahvli avamisel osalevad ka Itaalia valitsuse esindaja Riccardo Migliori, Montanelli sihtasutuse esindaja hr Malvolti, Montanelli kodulinna Fuchecchio esindaja Claudio Toni, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, filosoofiateaduskonna dekaan Margit Sutrop ja itaalia keele külalislektor Tartu ülikoolis Margherita Romano.

Loe Montanelli kohta lähemalt TÜ romanistika osakonna kodulehelt.

Vaata pilte mälestustahvli avamisest UTTV vahendusel.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja