Ivari Padar räägib Tartu ülikoolis Eesti võimalustest Euroopa liidus

Reedel, 22. märtsil kell 14.30 esineb Tartu ülikooli Euroopa kolledžis avaliku loenguga "Eesti võimalused Euroopa Liidus: uus eelarve ja ühine põllumajanduspoliitika" Euroopa parlamendi liige Ivari Padar.

Aastaid on Eesti põllumehed protesteerinud põllumajandustoetuste vastu, mis võrreldes muu Euroopaga asetab neid ebavõrdsesse positsiooni. Seoses Euroopa Liidu uue eelarvega peaksid Eesti põllumeestele jagatavad toetused kasvama enam kui 500 miljoni euro võrra, mida võib pidada märkimisväärseks tulemuseks. Padar küsib oma loengus: kas ühtne põllumajanduspoliitika annab soovitud efekti ja parandab piisavalt meie kohalike põllumeeste majanduslikku olukorda?

Padari loengule järgneb diskussioon, kus huvilistel on võimalik esitada antud teemal saadikule küsimusi.

Ivari Padari loeng toimub Euroopa parlamendi Eesti saadikute avalike loengute sarja raames. Sarja järgmine loeng toimub 12. aprillil Tallinnas, kus kõnelejaks on Indrek Tarand.

Ürituste sari viiakse läbi TÜ Euroopa kolledži Euroopa õpingute magistriprogrammi raames. Loengud toimuvad Euroopa kolledži õppehoones aadressil Lossi 36-103, Tartus ja Tartu ülikooli Tallinna esinduses, Teatri väljak 3.

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6375, e-mail: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja