IX VANA KIRJAKEELE PÄEVAD TARTU ÜLIKOOLIS

Kahe päeva jooksul peetakse 17 teadusettekannet, mis käsitlevad eesti, soome ja ungari vana kirjakeele sõnavara, vormistikku ja lausestust. Arutletakse vana kirjakeele uurimise perspektiivide üle nii Eestis kui ka sugulasrahvaste juures ning vahetatakse kogemusi väliskolleegidega. Esinejate hulgas astuvad üles Riitta Palkki Helsingi Kotimaisten Kielten Tutkimuskeskusest; Nobufumi Inaba, Tanja Vaittinen ja Heidi Merimaa Turu ülikoolist; Ilona Nagy Debreceni ülikoolist; Kristiina Ross Eesti Keele Instituudist; Paul Alvre, Valve-Liivi Kingisepp ja Karl Pajusalu Tartu ülikoolist jt.

Seekordsete vana kirjakeele päevadega tähistatakse mitut eesti kirjakeele ajaloo olulist tähtpäeva: tänavu möödub 300 aastat Uue Testamendi Stockholmi käsikirja valmimisest, 290 aastat Uue Testamendi esmatrükist ning 100 aastat akadeemik Paul Ariste ja 200 aastat akadeemik Ferdinand Johann Wiedemanni sünnist. 11. novembril saab 70-aastaseks eesti keele õppetooli vana kirjakeele töörühma eestvedaja, kirjakeele ajaloo uurija Valve-Liivi Kingisepp, rühm ise tähistab 10. tegevusaastat.

Vana kirjakeele päevi korraldab Tartu ülikooli eesti keele õppetool ning üritus toimub ülikooli peahoones TÜ nõukogu saalis.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist

INFO: TÜ eesti keele õppetool, Külli Habicht (520 3670), Pille Penjam (503 6239)