Jätkub vastuvõtt Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppesse

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39339","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Alates 16. augustist saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppima asumiseks. Dokumentide vastuvõtt kestab 3. septembrini.

Avatud ülikooli õppesse saab astuda nii rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- kui magistriõppesse, kokku enam kui 60 õppekavale. Riigieelarvelistele õppekohtadele toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel, riigieelarvevälistele õppekohtadele aga lävendipõhiselt. Riigieksamite sooritamine pole avatud ülikooli õppesse astumisel vajalik.

Dokumente saab esitada Tartu Ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10–16 ning kolledžites õpetatavatele õppekavadele kolledžite lahtiolekuaegadel kohapeal. Avatud ülikooli õppes õppimiseks saab avaldusi esitada ka TÜ õigusteaduskonnas Tallinnas ja Tartu Ülikooli maakondlikes esindustes.

Sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu kandideerijad peavad arvestama, et riiklikes infosüsteemides puuduvad andmed varem kui 2004. aastal lõpetanute kohta. Juhul, kui eelnev õppetase on lõpetatud varem kui 2004. aastal, tuleb dokumendid ise kohale tuua.

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaskandidaadi punktisumma arvutatakse gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete ja/või sisseastumiseksamite tulemuste alusel. Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teiste teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal.

Rohkem infot aadressil www.ut.ee/sisseastumine

Lisainfo: