JOHAN SKYTTE MÄLESTUSMÄRGI IDEEKONKURSILE LAEKUS KAHEKSA TÖÖD

Komisjoni esimehe, haldusdirektor Riho Illaku sõnul on tööde hulgas mitmeid kavandeid, mis vastavad konkursi eesmärgile saada ideeliselt ja kujunduslikult kõrgetasemeline ning tänapäevane mälestusmärk riigimehele ja Tartu Ülikooli asutajale Johan Skyttele.

Komisjoni kuuluvad peale ülikooli esindajate ka Tartu linna, Riigikohtu, Eesti Skulptorite Ühenduse, Muinsuskaitseameti ning skulptorite ja arhitektide esindajad. Komisjon koguneb taas 7. veebruaril 2007, mil selgitatakse välja konkursi võidutöö.

Johan Skytte mälestusmärk kavatsetakse avada Toomemäel Riigikohtu ees Tartu Ülikooli 375. aastapäeva põhiürituste raames käesoleva aasta oktoobrikuus.

Mälestusmärgi kavanditega saab tutvuda siin: www.ut.ee/136454

Lisainfo: planeerimistalituse juhataja Heiki Pagel, tel 737 5110, 503 2021, e-post heiki.pagel@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist