Juri Lotman saab mälestustahvli

Mälestustahvel avatakse Lotmani 87. sünniaastapäeval, 28. veebruaril kell 12.15 Laulupeo 7 asuva hoone seinal. Avamisel osaleb Tartu Ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaas.

Maailmakuulsale semiootikule pühendatud seminar kestab kolm päeva, mille jooksul antakse kätte Juri Lotmani nimeline stipendium ning Lermontovi medal ja tutvustatakse TÜ vene kirjanduse õppetooli 2008. aasta väljaandeid. Seminar toimub Tartus, Näituse 2-207 (II korrus).

Seminari peakorraldaja, TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja Ljubov Kisseljova sõnul on seekordne seminar erakordne noorema põlvkonna suure osavõtu poolest – esinejatest kolmandik on doktorandid. "Seekord on seminar mõnes mõttes eriti lotmanlik, sest tema tahtis alati, et teaduse juures oleks palju noori," rääkis Kisseljova.

Slaavi filoloogia osakonna õppejõudude ja doktorantide kõrval esinevad teadlased Itaaliast, Venemaalt, Saksamaalt ja Kanadast. Kokku peetakse 30 ettekannet vene kirjandus- ja kultuuriajaloost ning kultuurisemiootikast. Nimekamatest väliskülalistest esinevad ettekannetega Konstantin Polivanov ja Andrei Nemzer Moskvast ning Svetlana Adonjeva Sankt-Peterburgist.

Seminar toimub Tartu Linnavalitsuse ja TÜ filosoofiateaduskonna dekaani professor Valter Langi toetusel.

Lisainfo: Ljubov Kisseljova, TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja, tel 737 5353, 737 6352, ljubov.kisseljova@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja