JURIDICA INTERNATIONAL 10. AASTAPÄEVA PUHUL TOIMUB KÕRGETASEMELINE KONVERENTS

Rahvusvahelise konverentsi avab Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo, tervitustega esinevad justiitsminister Rein Lang ja Riigikohtu esimees Märt Rask.

Konverentsi pearõhk on eraõiguse rahvusvahelisel harmoniseerimisel, mille keskseks projektiks on Euroopa tsiviilkoodeksi väljatöötamine. Sellekohane tegevus algas juba 1999. aastal ning viiakse lõpule 2007. aastaks. Euroopa tsiviilkoodeksi väljatöötamisel osalevad tsiviilõigusteadlased kõigist Euroopa liikmesriikidest, Eestit esindavad peakomisjonis Tartu Ülikooli tsiviilõiguse professor Paul Varul ja tsiviilõiguse dotsent Irene Kull.

TÜ õigusteaduskonna arendusjuhi Peep Pruksi sõnul muudab konverentsi erakordseks asjaolu, et enamik ettekandjaid on ühtlasi Euroopa tsiviilkoodeksi väljatöötamise peakomisjoni liikmed. Peep Pruks lisab: "Võib öelda, et tegemist on kõrgeima tasemega õigusalase teaduskonverentsiga, mida Eestis on korraldatud ning millest osalejatel saab olema suurepärane võimalus kuulata ettekandeid uusimatest arengutest Euroopa eraõiguses".

Konverentsil esinevad Euroopa tsiviilkoodeksi väljatöötamise peakomisjoni esimees prof Christian von Bar (Saksamaa), prof Hugh Beale (Suurbritannia), prof Peter Schlechtriem (Juridica International´i toimetuskolleegiumi välisliige, Saksamaa), prof Ole Lando (Taani), prof Carlo Castronovo (Itaalia), prof Jerzy Rajski (Poola), prof Matthias E. Storme (Belgia), prof Lena Sisula-Tulokas (Soome), prof Valentinas Mikelenas (Leedu), prof Kaspars Balodis (Läti), prof Paul Varul (Juridica Internationali peatoimetaja, Eesti).
Ettekannetega esinevad ka ajakirja toimetuskolleegiumi välisliikmed prof Erik Nerep (Rootsi), prof Werner Krawietz (Saksamaa) ja prof Heiki Pisuke (Eesti).

Konverentsi ajaks ilmub Juridica International´i 2005. a. juubeliväljaanne. Konverentsist osavõtt on tasuta, töökeeleks on inglise keel.
Täiendav teave ja info registreerimise kohta asub SA Iuridicum koduleheküljel http://www.juridica.ee
Konverentsi saab jälgida ka videoülekande vahendusel aadressil http://video.ut.ee

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht