Käib Tartu Ülikooli rebasenädal

Koos akadeemilise aastaga sai alguseka Tartu Ülikooli rebasenädal, kus verivärsked tudengid saavad tutvuda nii ülikooli, staažikamate tudengite kui professoritega. Rebasenädalat korraldab Agape Eesti koostöös TÜ õppeosakonnaga. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39317","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

"Tartu on uute mõtete, kuid samas tugeva ajaloolise mälu ja sidemetega linn," räägib Mart Laar, kes nädala raames Tartu linna põnevat ajalugu tudengitele tutvustab. "Linna ja selle väärika ajaloo tundmine aitab kindlasti tudengitel sõprade hulgas silma paista ning ise ajalugu kujundada," lisab ise aastaid Tartus õppinud Laar.

Rebasenädala jooksul on avatud infolauad, korraldatakse võistlusi, erinevaid meelelahutusüritusi, tutvustatakse mitmekülgset linnaelu ja juhatatakse tudengiaasta väärikalt sisse. Üks väljapaistvamaid ning ühtlasi harivamaid sündmusi on teisipäevaõhtune professorite talkshow "On/Off". Professorid Marju Lauristin ja Alar Karis arutlevad, kui palju tudengid oma aega erinevate tegevuste vahel killustavad ning miks õpingud tihti tahaplaanile kipuvad jääma. Jutuks tuleb tänapäeva inimese roll ühiskonnas, toimuvale kaasa elamise olulisus ja võimalused.

Kolmapäeva õhtul saavad Atlantise konverentsikeskuses kokku kodu- ja välismaised tudengid, neljapäeva õhtul toimub Ülikooli Kohvikus Eesti EKB Koguduste Liidu president Meego Remmeli juhatusel õppeaasta avajumalateenistus. Igal hommikul on tudengitel võimalik Ülikooli Kohviku kostitusel päeva korraliku kohviga alustada.

Võistlustel osaledes on tudengitele auhindadeks välja pandud eluks vajalikke esemeid nagu potid ja pannid, kontoritarbed ja tulekustutid. Parimaid premeerivad tudengisõbralikud ettevõtted, sh Kaleva Travel, Arctic Sport, teater Vanemuine, Ludo Lauamängupood, A. Le Coq ja Püssirohukelder.

Rebasenädala kava ja lisainfo on saadaval kodulehel http://rebasenadal.ee.

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja