KÄIMAS ON REBASENÄDAL!

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40593","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sel aastal juba kolmeteistkümnendat korda toimub Tartu Ülikooli rebasenädal. Üritust korraldab Agape Eesti  koostöös Tartu Ülikooli õppeosakonnaga. 31. augustist kuni 4. septembrini kestval esmakursuslaste nädalal on plaanis professorite talk show, Mart Laari ajalooline ekskursioon Toomemäel, välisüliõpilaste õhtu ja palju muud.

Agape tudengimeeskonna juhi ning ürituse peakorraldaja Daire Tiigivee sõnul tuli Agapes 13 aastat tagasi mõte korraldada üliõpilastele mõni tore üritus ning nii sündiski rebasenädal. "Meie peamiseks ideeks on aidata aidata "rebastel" ülikooliellu sisse elada, leida uusi tuttavaid-sõpru ning pakkuda ka praktilist laadi infot alates sellest, kus asuvad erinevad õppehooned ja lõpetades sellega, mis on õppekavad. Loomulikult ei puudu ka meelelahutusüritused," lisas Tiigivee.

Eriti suureks õnnestumiseks peab Tiigivee kolmapäeval toimuvat Tartu linna ajalugu tutvustavat ekskursiooni Toomemäel, mille giidiks õnnestus neil kutsuda Mart Laar. Kindlasti ei jää ära ka traditsioonilised üritused, nagu populaarne professorite talk show, kus õppejõud astuvad oma tavapärasest keskkonnast välja ning küsimusi küsivad tudengid, mitte vastupidi. Oma osalust on kinnitanud Tõnu Lehtsaar, Enn Lust ja Edgar Krull.

Kolmapäeva õhtul toimub Atlantise Star Cafe’s meeleolukas välistudengite õhtu ning neljapäeval on võimalus minna korporatsioonide jalutuskäigule läbi linna. Huvilised saavad siis lähemalt uurida korporatsioonielu kohta ning näevad ära korporatsioonide majad.

Üritus on osavõtjatele tasuta.

Lisainfo rebasenädala veebilehel rebane.agape.ee ja Daire Tiigivee, Agape Eesti, 56607876, daire@agape.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist