Käimas on vastuvõtt TÜ avatud ülikooli õppesse

Avatud ülikooli õppesse saab astuda nii rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- kui magistriõppesse, kokku 62-le õppekavale. Riigieelarvelistele õppekohtadele toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel, riigieelarvevälistele õppekohtadele aga lävendipõhiselt. Riigieksamite sooritamine pole avatud ülikooli õppesse astumisel vajalik.

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaskandidaadi punktisumma arvutatakse gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete ja sisseastumiseksamite tulemuste alusel. Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal.

Dokumente saab esitada Tartu Ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10–16 ning kolledžites õpetatavatele õppekavadele kolledžite lahtiolekuaegadel kohapeal. Avatud ülikooli õppes õppimiseks saab avaldusi esitada ka TÜ õigusteaduskonnas Tallinnas ja Tartu Ülikooli maakondlikes esindustes.

Sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu kandideerijad peavad arvestama, et riiklikes infosüsteemides puuduvad andmed varem kui 2004. aastal lõpetanute kohta. Juhul, kui eelnev õppetase on lõpetatud varem kui 2004. aastal, tuleb dokumendid ise kohale tuua.

Ka tänavu finantseeritakse Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppes teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 178 ning magistriõppes 143 tasuta õppekohta.

Juhul, kui põhivastuvõtuga ei täideta konkreetse õppekava kõiki õppekohti, jätkub dokumentide vastuvõtt 4. septembrini. Dokumentide vastuvõtu jätkumisest teavitatakse sisseastumise kodulehe www.ut.ee/sisseastumine kaudu.

Lisainfo: Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391 ning www.ut.ee/sisseastumine

Karin Volmer
pressiesindaja