Kalandusteadlased said uue uuringulaeva

Eesti teadlased said Euroopa kalandusfondi toel uuringulaeva, mida hakatakse kasutama Pärnu ja Liivi lahel ihtüoloogia- ja kalandusalaseks uurimistööks, kirjutas ERR uudisteportaal.

„Kalandusteadlased on spetsiaalset uurimislaeva oodanud pikisilmi, sest see laiendab märgatavalt uuringute tegemise võimalusi. Seni on meil olnud kasutada ainult kalalaevadest ümberehitatud alused, mis pole uuringute tegemiseks kõige sobivamad,“ ütles Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi direktor, professor Toomas Saat.

Uurimislaev „Aurelie“ hakkab tööle Pärnu ja Liivi lahel ning võimaldab lisaks ihtüoloogia- ja kalandusalastele uurimistöödele ja rannikumere seirele teha mereuuringute tarvis erinevaid proove ning nende esmast analüüsi merel.

„Aurelie“ nime kandma hakkav uurimislaev ehitati Pärnumaal Uulus asuvas Polar Shipyardi laevaehituskojas. Laeva pikkus on 15 meetrit, laius 4,3 meetrit ja süvis veidi alla ühe meetri.

Uurimislaeva ehitamine läks maksma üle 400 000 euro ja seda rahastati Euroopa kalandusfond vahenditest.

Vaata ka uudislõiku TV3 Seitsmestest Uudistest.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja