Kaleidoskoobi kümme paremat valmistuvad sTARTUp Day’ks

Neljapäeval, 30. novembril, toimus TÜ ideelabori noorte projekti- ja äriideede võistlus Kaleidoskoop. Sel semestril tuli oma ideid esitama lausa 43 tiimi, kellest valiti välja TOP 10. Parimad tiimid saavad võimaluse oma ideid esitada sTARTUp Day 2017 UT Idealab pitching laval, kus toimub Kaleidoskoobi finaal.

Sel semestril oli ideede teemadevalik taas väga lai ning kaasaegsele ühiskonnale kohaselt olid populaarseteks erinevad rakendused või veebilehed. Kümne parima idee hulka valiti:

ANNY - Rakendus, mis aitab disk-golfi mängjatel oma diske leida, säästab mängjate aega, raha ja närve.
Decomer Technology OÜ - Bioproteiinipõhine bioplastikust materjal. Esimeseks tooteks sellest materjalist on veeslahustuvad meepakid.
Edible - Söögiriistad, mis on söödavad ja biolagunevad.
Espuro - Õhupuhastaja, mis on ühendatud nutiseadmega. Lisaks saab seadmest muuta ka õhuniiskuse taset.
IamDead - Lehekülg, mis tegeleb inimese sotsiaalmeediaprofiilidega pärast inimese surma.
Juice³ - Kuubikus mahlakonsentraat.
Russó - Uudse disainiga kikilipsud.
Seniorship - Veebileht, mis pakub inimestele vanuses 50+ praktikavõimalusi ja viib nad kokku firmadega.
SILK - Rakendus, mis koondab informatsiooni soodustuste kohta erinevates riidepoodides.
StartLegal - Chatbot, mis annab inimestele juriidilist nõu.

„Oleme väga põnevil, et saame osaleda Eesti suurimal ettevõtlusüritusel ja ootame seda suurima huviga!” jagas Juice³ looja Hugo Palm oma emotsioone pärast parimate hulka pääsemist. Decomer Technology OÜ asutaja Mart Salumäe sõnul on tiim küll enesekindel ja loodab parimat, ent nad teadvustavad omale, et konkurents võistlusel on tugev ja lihtne ei saa see olema.

Võistlusel osales 43 tiimi, nende seas 16 STARTER programmi tiimi Tartust, Narvast ja Pärnust. Parimad, kes sTARTUp Day laval ideed tutvustama hakkavad, võistlevad uhke auhinnapaketi nimel: pilet European Innovation Academy'sse, maailma kõige suuremasse ja ekstreemsemasse ettevõtluse programmi Portugalis, pääse Polar Bear Pitching võistlusele Oulus, kus osalejad peavad oma ideed tutvustama ekstreemsetes oludes, jääkülmas vees, ja lisaks rahaline auhind Tartu linnalt.

„On hea meel, et Kaleidoskoobi eelvoor on muutunud atraktiivseks väga erineva taustaga meeskondadele. Oli meeskondi gümnaasiumitest, TÜ ainekursustelt ja STARTER programmist, toodetena oli nii veebirakendusi kui käega katsutavaid esemeid. Kõiki  meeskondi ühendas soov end näidata, saada tagasisidet tehtud tööle ja võimalus esitleda oma idee rahvusvahelisel ärifestivalil sTARTUp Day,” ütles Maret Ahnonen, UT Ideelabori juht.

Kaleidsokoop lõpetab ka TÜ Ideelabori sügisese poolaasta ning lubab keskenduda kevadsemestri ettevalmistustele. Eesti vabariigi 100. sünnipäeva eel, 22. veebruaril, toimub taaskord inspiratsiooniüritus „Ideede Raju IV: 100 ideed, mis muudavad maailma“. Lisaks umbes 300 oodatud osalejale on tulemas kümneid kogenud mentoreid, kellega üheskoos arutleda probleemsete olukordade lahendamise üle erinevates valdkondades. Loodud grupid ja mõeldud ideed saavad idee arendust jätkuda kevadsemestri STARTER programmis.

Koostöös Garage48, arvutiteaduste instituudi ja IT akadeemiga korraldatakse veebruari algues talvevaheajal taas Student Startup Camp, mis on varasemalt toonud kokku ligi 100 üliõpilast, et 5 päeva jooksul arendada oma idee prototüübini.

STARTER programmi, sealhulgas ka Kaleidoskoopi, toetab Euroopa sotsiaalfond.

Lisainfo: Maret Ahonen, Tartu ülikooli ideelabori juht, 5225910, maret.ahonen@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent
Tel. (+372) 737 5509
Mob: +(372) 5566 2832